Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire kell odafigyelni informat...

Mire kell odafigyelni informatika érettségin?

Figyelt kérdés
Pénteken érettségizem infóból középszinten. Nagyjából tudom, hogy mit kell csinálni, de az a baj, hogy nem nagyon foglalkoztunk infón érettségis feladatokkal. Egy weblapszerkesztést, egy szövegszerkesztést meg egy adatbázis kezelést csináltunk meg, ráadásul a szövegszerkesztésnél pont nem voltam ott annál a résznél, amikor olyat csináltak, amit nem tudom, hogy kell (az oldalszámozásnál valami mintát kellett odatenni), az adatbázis kezelőnél meg pont az én gépemmel volt a gond, úgyhogy nem is teljesen én csináltam meg a feladatot, hanem másolva lett, hogy folytatni tudjam... Power Point-ot egyáltalán nem gyakoroltunk, habár azt mondta a tanárunk, hogy fogunk még azt is. Én meg nagyon régen használtam azt a programot, de iskolában talán még soha. Annyit tudok még, hogy UTF-8 kódolást kell beállítani, importálni kell könyvtárból a szöveget, figyelni kell, milyen néven mentsük el, és hová. Lehet, hogy más is el lett mondva, de nem nagyon emlékszem már, mert "régen" volt, és sajnos nem értem rá az infóval foglalkozni, és csak reménykedem, hogy emlékezni fogom mindazokra, amit a tanár, ha nem is sokszor, elmondott, meg ahogyan a feladatokat csináltuk. Esetleg valaki el tudná mondani röviden, mire figyeljek oda, és mit hogy csináljak? Azt megköszönném! :) Ja, és Microsoft Word/ Excel/ Power Point/ Access/ FrontPage és Paint.NET programokat használunk majd. Az utóbbi hármat életemben akkor használtam először, amikor gyakoroltunk. :/

2014. máj. 11. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivel kevés az idő, jobban mondva nekem kevés volt, ezért oszd be jól az idődet. Azzal kezdd, amit biztosan tudsz, amit nem, azt hagyd a végére. Sok sikert :)
2014. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az időre, mentési helyre és névre, illetve folyamatosan ments. A szövegszerkesztés/weblapszerkesztés nagyrészt kattintgatós (bár mi NVU-t használtunk, nem frontpage-t), a többi inkább gondolkodtató. Olvass el többször egy feladatot, részenként haladj mert általában kimarad valami, pl. betűméret-betűtípus megvan de a színt elfelejted.


Ha jól emlékszem az office-nak van offline súgója, abba pl. meg tudod keresni hogy kell oldalszámozást beállítani. Persze péntekig még van idő gyakorolni.

2014. máj. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szóval lényegében felkészületlen vagy, ezen túl sokat nem lehet segíteni, a hátralevő napokon csinálj meg pár komplett feladatsort a korábbi évekből.


Konkrét tanácsok:

Weblapszerkesztésnél másold be képeket a munkakönyvtárba, onnan linkeld elérési út nélkül.

Ahol szöveget kell gépelni, figyelj a pontos karakterhelyes beírásra.

A táblázatkezelésnél nagyon nézd a mintát is a formázásnál, ne csak a szöveget.


Ezeken szoktak sok pontot veszíteni emberek.

2014. máj. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Én készülnék meg gyakorolnék, de az a baj, hogy csütörtökön földrajz vizsgám is lesz, így arra tanulok egész nap, mert arra meg teljesen magamtól készülök fel.

Sajnos két éves iskolába jártam, nem nagyon gyakoroltunk érettségis feladatokat infóból, illetve csak a Word és Excel ment a két év alatt, úgyhogy az megy, csak sokszor elfelejtem, mit is kell csinálni. Meg nem is ugyan azokat vagy ugyan úgy csináltuk, mint az érettségis feladatokban van, nem lettek olyan szinten elmagyarázva a dolgok, ami miatt elég mérges is voltam meg vagyok. Eléggé aggódom a pénteki nap miatt, de remélem azért megy majd. Még előtte szeretném legalább azt megnézni és rögzíteni, mit kell pontosan csinálni, csak ne felejtsem majd el ott :) Gyakorolni már nem nagyon lesz időm, csütörtökön meg délután lesz a vizsgám, vagyis utána nem sokat tudok már csinálni sajnos :/ A weblap szerkesztést meg nem is tudom gyakorolni, mert nincs olyan program a gépen, ami kell hozzá.

Hány pontot/százalékot is kell elérni a ketteshez?

Ezt mintha a tanár mondta volna, de nem emlékszem. :/

2014. máj. 12. 23:06
 5/13 anonim ***** válasza:

120 pont az írásbeli (gyakorlati), 13%-től mehetsz szóbelizni.

30 pont a szóbeli, ezen 3-4 pontot kell szerezned a sikeres szóbelihez.

Összesen 150 pont, kettes 25%-tól van meg, 33 ponttól.


Ha elég a kettes, akkor nem nagyon kell izgulni, sok sikert :)

2014. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

120-ból 15 pont kell, hogy szóbelire engedjenek. Elég jó írásbelivel 4 pont kell a szóbelin, hogy átmenj. És a kettőből együtt összesen 38 pont kell (nem 33), hogy meglegyen a kettes.

Ha csak a kettes a célod, akkor a gyakorlatin nagyon hülyének kell lenned, hogy ne tudj elérni ennyi pontot, a szóbelire viszont úgy készülj fel, hogy legalább meg tudj szólalni minden tételből, mert ha meg se szólalsz, akkor egy 120 pontos gyakorlati se húz ki a bajból.

2014. máj. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit számoltam, de a hatosnak igaza van, összesen 38 pont kell a ketteshez.
2014. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nos... nem a kettes lenne a célom, minimum egy hármas jól jönne, de ha nem jön össze, akkor ez van. Jobb még a kettes is, mint az, hogy megbukjak. :)

A szóbelin tudom, hogy meg kell szólalni, főleg a mi tanárunknál, mert az nem engedne csak úgy át. Még csak segíteni sem segítene, ha tudna sem. Meg más tanárok is mondták, hogy bizonyos százalékot el kell érni szóbelin is, hiába jó az írásbeli. Viszont elég érdekes tételeink vannak infóból, nem a legkönnyebbek.

Azt esetleg nem tudja valaki, mi van olyankor, ha kihúzom pont azt az egyet, amiben át kell váltani egy-egy számot kettes számrendszerből tízesbe és tízesből kettesbe, de én meg nem tudok átváltani, mert matekból felmentett vagyok? Olyankor póttételt kell húznom, vagy mivel nem tudok számolni, nem nézik, hogy póttétel, és úgy húzhatok másikat? Nagyon félek, hogy pont azt az egyet húzom ki. :( Év elején két egyest kaptam azért, mert nem tudtam átváltani a számokat dolgozatban, pedig nem is lehetett volna osztályozni nekem a számolást.

2014. máj. 13. 18:42
 9/13 anonim ***** válasza:

Amikor jelentkeztél érettségire, akkor kellett volna mentességet kérni számításos feladatok alól, ezen most már nem lehet segíteni. A másik tárgyból adott mentesség nem érvényes.

Ha kihúzod, akkor sincs olyan nagy baj, mert nyilván nem csak ebből áll a tétel, ez csak egy feladat, ami kapcsolódik hozzá, de a számrendszerekről akkor is el tudsz mondani sok mindent.

Ha nem éred el a 4 pontot egy szóbeli tételből, akkor egy alkalommal újat húzatnak, és annak a pontszámát viszont megfelezik (tehát azt már 8 pontosra kell elmondani, ha elég jó a gyakorlatid).

2014. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A sima 2/10 és 10/2 váltás nagyon egyszerű, szerintem felmentéssel is simán meg lehet oldani ha tudod hogy kell.
2014. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!