Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákok vagy tanárok érzitek-e...

Diákok vagy tanárok érzitek-e azt, hogy nincs ma igazán befogadóközönség legyen az bármilyen tárgy?

Figyelt kérdés
Ma mintha halott lenne minden, azaz nincs igény már tanulásra. Mi történik itt?
2014. máj. 15. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Talán picit felül kéne vizsgálni az egész rendszert. Szakközépben például egy emelt informatikai osztálynak minek a heti két ének öt biosz 4 kémia? Rakat irodalom és nyelvtant meg nem is említem... csodálkoznak ha a diákok 80%-nak semmi kedve az iskolának, ha azon kívül ami valóban érdekli őket és valóban szeretnének vele foglalkozni még nyomatják a sok dolgot amire egyrészt totál nem kíváncsiak / nem érdekli őket / semmi hasznuk nincs belőle.

Jönnek iylenkor az általános műveltséggel és hasonlók, de könyörgöm, ha annyira az érdekelné amit amúgy még rá akarnak erőszakolni akkor olyan iskolát / képzést választott volna ahol az a fontos... sok ismerős 5 éve érettségizett, de 90%-uk már az érettségi dolgok nagy részét elfelejtette mert az életben nem lesz rá szükségük a munkájukban / életükben ráadásul nem is érdekelte őket túlzottan.

2014. máj. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Órákon én is gyakran érzem, hogy szinte vágni lehetne az unalmat, mindenki mással van elfoglalva, nem érdekel minket az anyag... Szerintem nagyon sok múlik a tanárok előadásmódján is, de amúgy ez nem azt jelenti, hogy minket nem érdekelne semmi.

Sokan szeretik az iskolánkban a verseket, maguktól olvassák őket, vannak, akik a rajz iránt érdeklődnek, mások az énekkar tagjai, egy jó barátnőm is szenvedélyesen szereti a történelmet... Mindenkinek szokott lenni valami plusz érdeklődése egy adott téma iránt, csak ez sokszor nem derül ki.

2014. máj. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azért nem tennék ilyen általánosítást, hogy nincs már igény a tanulásra.

Most végeztem egy elég erős gimiben, az osztályból kb. mindenki tovább fog tanulni és szeretne minél jobb egyetemre bekerülni. Bizonyos órákon nálunk is érezhető volt az unalom (ének, rajz, nyelvtan), de a felkészült, érdekes órát tartó tanárok lekötötték a figyelmet. Szóval azért van 'befogadóközönség'.

Te diák vagy? Így érzed, hogy nincs igény a tanulásra?

2014. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na hát igen, ebben látszik, hogy még nincs célotok és csak azért tanultok, mert kötelező, vagy legyen egy papír róla (felsőoktatás).


Én fizetős főiskolára járok. Ez nekem egy befektetés. Beleteszek egy rakat pénzt, hogy cserébe tudást szerezzek. Ilyen helyen kevés az, aki nem az órára koncentrál.


Persze legalább annyi múlik az előadó személyén is, mint a diák hozzáállásán. Például eddig utáltam a matekot, most meg a kedvenceim közé tartozik (pedig öt félét is tanulunk).

2014. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi az hogy, ami valóban érdekli őket? Talán régen, ezelőtt X évvel nem kellett ugyanezt megtanulni? Nincsenek haszontalan dolgok, csak a mai világ más irányba halad. Egész egyszerűen annyira elharapóztak a széthúzó erők itt, hogy már csak túlélésre játszanak. Igen, biztosan vannak még elitebb gimnáziumok ám már ott sem az a helyzet, mint ezelőtt volt. Amikor folyamatosan a pofánkig ér a mocsok, előítéletek akkor ez már régen nem a tanulásról szól és nem is a tanításról.
2014. máj. 15. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!