Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF vagy BCE turizmus-vendéglá...

BGF vagy BCE turizmus-vendéglátás szempontjából?

Figyelt kérdés

Szeptemberben leszek elsőéves turizmus-vendéglátás alapszakon, a BCE-t jelöltem meg elsőként, sok infót szereztem róla egy volt osztálytársamnak köszönhetően, viszont a BGF-ről nem tudok semmit sem. Azt hallottam, hogy Corvinuson elméletiesebb a képzés, igazából az érdekelne, hogy melyiken nehezebbek a matekos tárgyak és mennyi idő marad az egyetem mellett a munkára. A bejutásom szinte biztos, 465 pontom van, 428 kell (legalábbis eddig úgy tűnik).

Kösz a segítséget!



2014. máj. 16. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
BCE-re voksolok! lehet hogy elméletiesebb, de még így versenyképesebb. Igen 428 kell majd :) A BGF-n nehezebb elvégezni, BCE-n kényelmesen elvégzed, még munkára is marad időd. Ha nincs gondod a matekkal, valószínűleg még csúszni sem fogsz.
2014. máj. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. :)
2014. máj. 17. 16:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Én Corvinusos vagyok, igaz nem turizmusos. Ha ennyi pontod van én mindenképpen a corvinust választanám.
2014. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Offolok, de érdekelne, hogy honnan tudjátok a pontszámot?
2014. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mármint a felvételi pontszámot.
2014. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16 népszerű szakon adott az állami ponthatár mindenhol, a tur + vend 428 lesz
2014. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A BGF-n nehezebb elvégezni, BCE-n kényelmesen elvégzed," és ezt a munkáltatók is nagyon jól tudják, pont ezért egyáltalán nem mondható versenyképesebbnek egy BCE-s diploma. Az sem véletlen, hogy a budapesti luxusszállodások előszeretettel alkalmaznak minden évben jelentős számű BGF-es gyakornokot.

A BGF-en sokkal több gyakorlati tudást lehet szerezni, és azt hiszem ennek több értelme van, mint az elméleti tudásnak. Az igaz, hogy a BGF-en a matek nehezebb és szivatósabb. A matek az, amire egész évben kell rendszeresen és kitartóan tanulni, gyakorolni, de nem lehetetlen megcsinálni. Viszont a legtöbb tárgyat meg bevágja az ember vizsgaidőszak alatt gyorsan, szóval nem gáz. :D Sokan dolgoznak is mellette, tehát ez is megoldható.

lehet nem is kell mondanom, de BGF-es vagyok :D

2014. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Corvinuson könnyebb a matek... Kikapsz egy tesztkönyvet, amiből lesznek a vizsgakérdések is.

Nos, a BGf-en ez nem így működik... :D , de nem lehetetlen, ha tanulsz rá, megoldható.

2014. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Ti válaszaitokat is. :)
2014. jún. 13. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!