Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rózsadombi Móricz Zsigmond...

Rózsadombi Móricz Zsigmond Gimnáziumról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2014. máj. 18. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Rosszakat.

Terrorista igazgatónő.

2014. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2014. máj. 19. 21:02
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem a barátnőm oda jár, és nagyon szereti.Nem mondanám gyenge iskolának,sőt :D

Szoktak jó szabadidős programokat szervezni az iskolában, ma is volt egy.

Arra készülj, hogy a tanulók fele sznob.

2014. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia én oda járok és:

-a diákok borzalmasan sznobok és vannak közöttük olyan hülyék hogy nem tudom hogy vették ide fel őket

-a tanárok jók/kedvesek de ez változó, mert van pár elég rossz tanár is

-szerintem annyira nem nehéz suli, legalábbis én nem szakadok meg a tanulnivalótól és 4-5-ös vagyok

Pozitívum, hogy vannak nagy szekrényeink, amikbe tudunk pakolni (máshol azért elég kicsik vagy nincsenek is), valamint nagy,tágas az iskola. A programok szerintem elég szarok és unalmasak...

Én már mióta bánom hogy nem mentem el...mert így minden nap azt kell hallgatnom, hogy az osztálytársaimnak nincs elég ruhájuk meg még nem sikerült beszerezni a legújabb iPhone-t vagy épp nyáron mennek milliókért külföldre tanulni. Igen, irigység is szól belőlem, de azért az a hangsúly amivel beszélnek..priceless :D

2014. máj. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is odajárt a barátnőm,tök jó suli,csak ajánlom,bár a diákok HÁROMNEGYEDE Sznob:)
2014. máj. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
82%
5. éve járok oda... Én kimondottan szeretem, nem a legnehezebb de arra is gondolni kell, hogy a jövődet illetően jó közegben vagy. Aki itt tanul az nem akar pékmester lenni. (Nem a többi iskolát írom le ezzel!) Magyarul jó ismeretségeket köthetsz amik hasznosak lehetnek. Viszonylag sok vizsgánk van. Vannak jó és rossz tanárok de szerintem az egynegyede lehet rossz. A programok nem a legjobbak, de a közösség az. A sznobokat meg meg lehet tanúlni kezelni. Megtanulod hogyan beszélj egy pénzes gyerekkel hogy ne ítéljen el téged mert csak egy Nokia telefonod van, nem pedig 6-os iPhone;) az meg a másik, hogy nincs "annyi" sznob itt mint mondják... Minden más második kerületiben ennyi sznobot fogsz találni! Nekem hiányozni fog ha jövőre leérettségizem:)
2014. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ott végeztem, ha 1-2-3. kerületi családból jössz, szeretni fogod. Magyarország legfelszereltebb, legszebben karbantartott, legdivatosabb iskolája, gyönyörű az épület, hatalmas az udvar, folyamatosan újítják fel az osztálytermeket, van óriás műfüves focipálya, két kosárpálya, teniszpálya, konditerem. A diákok is figyelnek a környezetre, mindenki igényes, nem firkálnak, rongálnak, stb. Sok a lehetőség, énekkar, sí- és snowboard tábor, olasz-francia nyelv szakkör, stb. Rengeteg pénzt kap az iskola, de pénzesek is járnak oda, tapasztalatból mondom, hogy aki nem tartozik minimum a felső középosztályhoz, azt kinézik, és általában ezek a gyerekek az első pár évben el is mennek az iskolából. Évente van jótékonysági bál, ilyenkor külsős fellépők és a diákok mutatnak be előadásokat (zene, tánc stb), és a szülők pezsgőznek, adakoznak az iskolának.

Mivel rózsadombi iskola, így evidens, hogy 17 évesen a gyerekek már saját autóval közlekednek a suliba, rengeteg híresség pénzes gyereke jár oda, és sokoldalúak a diákok: a gimi végére minimum 1-2 nyelven beszélnek, tudnak legalább egy hangszeren játszani vagy énekelni, és rendszeresen sportolnak (általában a divatosabb sportokat űzik: lovaglás, tenisz, golf).

Aki szeretne tanulni, az talál rá lehetőséget, mindenkinek az egyetem a cél továbbtanulásnál, általában külföldre mennek tovább, vagy a Corvinusra vállalkozói szakokra. Sok a cserediák is év közben, akik halasztanak (általában 9-10-ben), és 1 évet külföldön, általában az USÁ-ban vagy Japánban töltenek. Kapcsolatszerzésnek nagyon jó lehetőség, de kell hozzá "pofa", hogy bennelegyél a megfelelő társaságokban.

2017. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!