Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudna mondani valaki biztató...

Tudna mondani valaki biztató szavakat? Teljesen motiválatlan vagyok.

Figyelt kérdés
3 hét múlva töri emelt szóbeli, de kb. sehol nem tartok. Nagyon nem szeretem a törit, csak azért jelentkeztem rá, mert jó szóbelivel meglenne a 60-70%-om, amivel már sokkal jobban jártam volna, mint egy közép 90%-kal a plusz 50 pont miatt. Totál nem akar a fejembe menni, pedig nem vagyok buta. Az nem motivál, hogy nem jutok be sehova, mert az utolsó helyen olyat jelöltem, amire biztos bejutok... Évek óta minimum pontszám kell oda.
2014. máj. 18. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2014. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát csak annyi a gond, hogy nincs kedved tanulni? Szerintem az emberek nagy része azért utál nekiülni, mert úgy gondolja, másra rendesen már nem is lesz ideje a nap folyamán. Én vizsgaidőszakban mindig beosztom a napjaimat, hogy mit tanulok és hánytól hányig, így átlátom előre, hogy nap végén még lesz bő 4-5 órám poshadni a gép előtt. Na meg általában az hajt előre, hogy elképzelem, milyen érzés lenne átmenni X vizsgán, és milyen büszke lennék magamra, ha sikerülne, és milyen szívesen visszatekerném az időt, ha nem sikerülne, hogy többet tanulhassak.
2014. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#2 Nekem gőzöm sincs, hogy mennyi időt hagyjak magamnak tanulásnak. Szeretem húzni halasztani a dolgokat, aztán puff... Itt a nap vége. A nap végén meg már az a kifogás, hogy túl fáradt vagyok. Ami igaz is.

2014. máj. 18. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a logikát. A céltudatos diákok abból a tárgyból választanak emelt szintű érettségit, mely iránt jobban fogékonyak, örömüket lelik benne.


Bizonyára te is ezen okokból választottad ezt a tárgyat, ill. a továbbtanulásodhoz ez az egyik legfontosabb tárgy, amelyet az egyetem/főiskola kijelölt, nemcsak pontszámítás, de a kellő alapismeretek elsajátításában is.


Legyen a motíváció tehát az, hogy az első helyre kerülj be, vagyis oda, ahová legjobban szeretnél, mert ezzel a

jövődet most alapozod meg.

2014. máj. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem a céltudatos diákok előbb azt nézik, hogy mit akarnak csinálni később, és ennek a függvényében választ szakot, nem pedig azt nézi, hogy milyen tantárgyból jó. Szerintem alig vannak tantárgyak, amiket később lehetne nagy mértékben egyetemen\főiskolán hasznosítani.

Pénzügy és számvitelre jelentkeztem, oda matek-töri párost választottam. Matekból azért nem emelteztem, mert hiába szeretem, de egyszerűen a heti 7 emelt órával nem éreztem stabilnak a tudásom, meg valahogy nem áll rá az agyam az emelt példákra, pedig 5-ös voltam belőle.

Ha angolból mentem volna, akkor a felsőfokomat nem számították volna be, ami -40 pont. Így maradt a töri. Kb. ez lett volna az utolsó tantárgy, amiből emeltezem, de itt seggeléssel viszonylag jó eredményt lehet elérni.

A lényeg, hogy államira nem lesz meg a pontom valószínűleg, mivel a töri emelt nem sikerült úgy, ahogy elképzeltem, de megjelöltem fizetősön is két helyen (BCE, BGF).

Ezért nincs baromira motivációm, mert ha nem tanulok, akkor is bekerülök BGF-re egészen biztosan. És igazándiból kb. egy színvonalon van a kettő, ha ezt a szakot nézzük, ráadásul a BGF-en olcsóbb is egy félév.

Igaz, hogy az angollal jó eredményt értem volna el, de matematikai esélyem se lett volna bekerülni, ha azt választom.

2014. máj. 20. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!