Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az idén várható felvéte...

Mennyi az idén várható felvételi pontszám a pesti orvosira?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy tavaly 423 pont volt, az érdekel, ha valaki tud arról valamit, hogy ez várhatóan csökkenni vagy növekedni fog.

2014. máj. 20. 11:10
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja és persze az ÁOK-ról van szó.
2014. máj. 20. 11:11
 2/28 anonim ***** válasza:
Szerintem csökkenni nem fog a ponthatár. Én növekedésre számítok, mivel idén viszonylag egyszerű volt az emelt szintű kémia érettségi és orvosi egyetemekre többen jelentkeztek, mint tavaly (azt pontosan nem tudom, hogy ez így van a SOTE-n is, vagy csak a többi orvosin). Szerintem Pesten max.: 430 lesz a ponthatár, 7 pontos növekedés reális lenne. Persze az is lehet, hogy ennyivel nem emelkedik, de csökkenni biztosan nem fog.
2014. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Én kórházban dolgozok, és az orvosok szerint emelkedni fog.

Sőt valaki szerint, akár 10-15 pontot is nőhet.

A csökkenés szerintem is kizárható, én olyan 431-435-re tippelnék. 2012-ben 435 volt, akkor is sokan jelentkeztek.

2014. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért ne felejtsük el, hogy 2012-ben egy emelt szintű kellett, most viszont már kettő. Szerintem 430 fölé nem igazán fog menni. Ha tippelni kell, legyen mondjuk 428. :D
2014. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
49%

Hagyjuk már ezt a "mert most két emelt szintű kell, azért ilyen alacsony a ponthatár" dolgot.

Én 2012-ben megcsináltam mindkettőből az emeltet, pedig senki nem kérte. És nem vagyok zseni, nem jártam elit iskolába, még csak magántanárom sem volt.

Most meg mindenki azzal védekezik, hogy a két emelt szintű mennyivel nehezebb...

Aki kicsit is odateszi magát, 75%-nál rosszabbat nem ír egyikből sem.


Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy jó lenne, ha megint legalább 435 lenne a ponthatár (SOTE), mert nagyon meglátszott az idei évfolyamon a színvonalromlás.

És ezt nem fröcsögésből mondom, két gyakvezem megmutatta a félévi vizsgákról készített statisztikákat, és kifejezett romlást mutatott az előző évhez képest (nemcsak a magyar hallgatóknál amúgy).

2014. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Minimalis novekedes elkepzelheto en olyan 425-427-re saccolok.
2014. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket! Én is valamilyen növekedésre számítok, mert azt mondják, sokan jelentkeztek idén, de az emelt bioszt nehezebb volt, mint szokott lenni, és a két emelt kötelezővé tétele sem idén történt, így ez sem fogja már nagyban változtatni a pontszámot szerintem.
2014. máj. 22. 08:10
 8/28 csakegypali ***** válasza:
Én ugyan nem Pestre jelentkeztem, de szerintem maximum 5-6 pontot fog nőni Pesten, hiszen ott a vidéki egyetemekhez képest elég magas a ponthatár. 430 fölé nem fog menni:) Vidékre mennyit jósoltok?
2014. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Vidékre tippeim:Debrecen 395->400 Szeged,Pécs 383->390
2014. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
0%
Szerintem 445-450 között lesz. Az idén sokkal többen jelentkeztek (kb.300-zal többen), szóval ez nagyon meg fogja emelni a ponthatárokat. A tavalyi évben eleve sokkal kevesebben jelentkeztek, és ezek közül is sokan menet közben sorrendet módosítottak. Szóval ezért volt olyan alacsony tavaly a ponthatár. Nekem sajnos nem lesz ennyi , így szerintem idén nem megyek el szóbelizni, majd jövőre megpróbálom , akkorára már lemegy ez a túljelentkezési hullám , és jövőre biztosan csökkenni fognak a ponthatárok.
2014. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!