Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés másik egyetem...

Átjelentkezés másik egyetem "hasonló" szakára?

Figyelt kérdés
Lehetséges átjelentkezni egy másik egyetem olyan szakára, ami nem ugyanaz, de valahol "hasonló?" biológia alapszakról szeretnék átmenni biomérnök vagy vegyészmérnöki alapszakra. A bioszon nincs kreditem. Nem jelentkeztem ebben az évben a felvételi eljárásban, most dőlt el bennem mit szeretnék. Kétségbe vagyok esve, mindenképpen ki kell várnom a következő évi felvételi eljárást? Semmi esély sincs rá hogy át tudok jelentkezni? (nem tudom mennyit számít, de a pontom duplája a ponthatárnak majdnem, úgyhogy simán bekerülnék) köszönöm
2014. máj. 21. 10:19
 1/5 A kérdező kommentje:
vagy a kémia alapszakra gondoltam még
2014. máj. 21. 10:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb hívd fel az intézményt, ahová át szeretnél jelentkezni, mert iskolánként eltérő az átjelentkezési rendszer. A pontok csak akkor számítanak, ha újrafelvételizel, átjelentkezésnél a krediteket, átlagot szoktak nézni, de ez is eltérő lehet.
2014. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, el is kezdem intézni! És az nagy gondot okozhat ha itt a biológián nincs semmilyen kreditem? Az első félévem aktív volt, de nem vizsgáztam semmiből, a második passzív. Vagy csak olyanok jelentkezhetnek át akiknek van valami kreditjük?
2014. máj. 21. 10:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Átjelentkezés lényege, hogy a már teljesített tárgyakat jóváhagyják és csak a maradékot kell megcsinálnod. Így, hogy nincs egy teljesített tárgyad sem, nem tudom mi alapján vennének át. Mindenesetre a kiválasztott intézmény tanulmányi osztálya tud segíteni.
2014. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Felesleges bármit is intézkedned, mert az átvétel feltétele 2. db. lezárt félév (neked 1 db.) van eddig, és a lezárt félévekben a megszerezhető kreditek 50%-ának meg kell lenni, legalább 3, 51 átlaggal...neked nincs átlagod..szóval kizárt a dolog.

Ha nem akarod biosz szakon folytatni a tanulást, akkor

a, kéred a hallgatói jogviszonyod megszüntetését

b. köv. őszi félévre is passzívon vagy és utána szűnik meg a hallgató jogviszonyod automatikusan (ha nem iratkozol be a utána következő tavaszi félévre)

c. pótfelvételivel fizetősre jelentkezel augusztusban

Vársz egy teljes évet és februárban jelentkezel rendes eljárásban felvételizel.

2014. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!