Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet egy diák halála miatt...

Lehet egy diák halála miatt tanítási szünet?

Figyelt kérdés
Egy diák az iskolánkban meghalt egy baleset miatt. Lehet-e miatt tanítási szünet?

2014. máj. 25. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg igen, a temetés napján. De ezzel nem lesz rövidebb a tanév, mert ezt a napot majd le kell "dolgoznotok".
2014. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam. Viszont mivel ma találták meg a testét, holnap lehet valami dolog az iskolai értekezleten kívül?
2014. máj. 25. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Bármelyik nap lehet tanítási szünet...
2014. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak tippelek: az egész iskolának szerintem nem, de a diák osztályának adhatnak szünetet, vagy tanítás nélküli napot, amikor bemennek átbeszélni az esetet, többnyire pszichológus társaságában.
2014. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom szegény ongai fiúról van szó... :( (Nyugodjon Békében!)... Akkor te valószínűleg Andrássys diák vagy Miskolcon... Lehetséges hogy lesz szünet...
2014. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
mikor a mi sulinkba halt meg egy diák nem volt szünet, pedig kis suli mindenki ismer mindnekit
2014. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyire lehet párhuzamot vonni, de az én régi sulimban az egyik tanító néni hunyt el (hosszas betegeskedés után). Egyik szerdán volt a temetése, és akkor rendkívüli szünetet rendeltek el, mivel délelőtt volt a temetés, és a tanári kar nagy része részt kívánt venni rajta. Akkor nem volt róla szó, hogy pótolni kell azt a napot.
2014. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan egyszer nálunk is volt. :S

Csináltunk neki órán egy v két perces néma csöndet

2014. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez az igazgató döntése, ő mérlegeli, hogy kit hogyan érinthet. A temetés napjára azért adnak szünetet, hogy elmehessenek az emberek a temetésre. Más napon nem tartom valószínűnek, mert két eset lehetséges:

a) A diákságot nem rázta meg annyira az eset, hogy ne lehessen tanítani => tanítanak.

b) A diákságot nagyon megrázta az eset => igyekeznek együtt tartani őket, hogy lehessen velük beszélgetni.

Ha csak úgy hazaküldenének mindenkit, annak pedagógiai haszna nem lenne. Különben is előre kell elrendelni, hétfő reggel csak vészhelyzet esetén lehet a kapuból hazaküldeni az embereket, mondjuk ha beomlott a plafon, és veszélyes az épület.


Szóval szerintem nem lesz. A legvalószínűbb, hogy minden osztállyal elbeszélgetnek a tanárok, esetleg rendkívüli ofőórával kezdik, az érintett osztályba pedig esetleg beküldenek pszichológust is.

2014. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!