Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol lehet megnézni, hogy mely...

Hol lehet megnézni, hogy mely szakokon mennyivel csökkentették a felvehetők számát?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 12:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n fenn vannak a szakok adatai, azon belül meg lehet nézni a maximális létszámokat.
2009. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

2009-es felvehető létszámkeret:

[link]


2010-es:

[link]


Jól látható, hogy miket csökkentettek. A jogot elég szépen, összesen 150-el csökkentették, pedig a közleményben 100-at mondtak. Nagyszerű, mert idén se volt valami alacsony a pont. (426) Jövőre simán elképzelhető, a 440-450 is, vagy még több. Bár nem csodálom, elég sok a jogász manapság, pláne munka nélkül.

A gazdaság, és a mérnök igen szépen megnőtt, szóval lehet oda érdemes jelentkezni, mert alacsonyabb pontok várhatóak.

2009. dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, azt néztem. De ebből még nem derül ki, hogy mennyivel csökkent. Pl. néztem azt a szakot, ahová menni akarok jövőre, ott 100<150 a max. felvehetők száma. Megnéztem azt is, hogy idén hány embert vettek fel. 150-et a 415 jelentkezőből. Ezek szerint itt nem csökkentették a létszámot? Bölcsész szakról van szó.
2009. dec. 30. 12:39
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszi szépen a linkeket!
2009. dec. 30. 12:42
 5/16 anonim ***** válasza:

De ez az egész országra igaz, pl. én mérnökire akarok menni a bme-re és tavalyihoz képest 50el kevesebb embert vesznek fel a szakomra, a barátnőm magyarra a károlyira, és oda 40el több embert vesznek fel, mint tavaly.:S

Úgyhogy nekem ennyire jött jól a mérnöki keretszám "növelése", semennyire...ő meg örülhet, mert az az ő bölcsész szakán konkrétan majdnem duplaannyit veszenk fel, mint tavaly:S

2009. dec. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kicsit félreérthető voltam, szóval ez már csak a "végső szám", van ahol csökkentik van ahol emelik, amúgy érdekes, én vagy 6 helyet megjelölök, és azok közül mind1ik vagy csökkent vagy stagnált (mérnöki), azokon kívül megnéztem még pár szakot, több helyen meg nem tudom, hogy képeznének mérnököket, és sehol sem emelkedett.
2009. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azt honnan tudod hogy csökkentették a BME-n?

Ne az irány számot nézd, mert az lényegtelen. A csökkenés/növekedés az államilag támogatott helyekre vonatkozik. Vagyis ha a felvin pl. 30 < 620 van írva, az annyit jelent, hogy max 620 embert vesznek fel arra a szakra. Hogy ebből pontosan mennyi államilag támogatottat, az utólag derül ki. Mivel növekedett az államilag támogatott felvehető helyek száma mérnöki képzésekre, ezért nyilván nőni fog a BME-n is. Mint mondtam az irányszámba beletartozik a költségtérítéses is...

2009. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De az irányszám 50el kevesebb, akkor az nem azt jelenti, hogy csökkent? Mert ugye utólag derül ki, hogy ki államis ki költséges, de ez az 50nem hiszem, hogy csak költségtérítéses lesz, szóval szerintem az irányszám fontos, de ha te jobban tudod és el tudod nekem magyarázni érthetően, akkor azt megköszönném, szeretném az igazságot tudni.
2009. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok, szóval az hogy mondjuk 300al kevesebbet vesznek fel bölcsészre(most hasamra ütöttem mondtam egy számot) az országosan igaz nem? szóval - 300 ember, azért az nem olyan nagy csökkentés, rengeteg bölcsész kar van és azon belül még több bölcsész szak, szerintem ha ez országosan értendő(és gondolom úgy, emrt valahova alapból csak 20 embert veszenk fel) akkor szinte ez nem is lesz érzékelhető szerintem.
2009. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nos igen a csökkenés az országosan értendő.

Akkor nézzünk meg egy szakot. Legyen BME VIK. (villamosmérnöki, ami a műszaki képzésen belül található)

Az irányszám 30 < 550. 2009-ben 500 volt az irányszám, szóval ennek nőtt most 50-el.

Nem tudom, hogy te melyik szakra érted a csökkenést.

Mint mondtam, az irányszámban mind kettő képzési forma beletartozik. A költségtérítéses, és az államilag finanszírozott is.

Szóval az 550 emberből lehet hogy csak 10-et vesznek fel költségtérítésesre. Ezt te nem tudod előre.

Azonban általában úgy működik, hogy a nagyobb egyetemeknél növelik meg jobban az államilag támogatott helyeket, és a kisebb egyetemeknél növelik meg kevésbé. A BME pl. a legnagyobb, szóval ha egy szaknak az irányszáma csökkent, az lehet nem pont műszaki képzésbe tartozik. Viszont az is lehet, hogy kevesebb költségtérítésest fognak felvenni. De az biztos, hogy államilag támogatott helyeket megnövelik, szinte mindenhol.


Bölcsésznél még talán annyira nem is nagy baj, mert igen rengeteg bölcsész szak van. Szóval ott tényleg nem igen fog emelkedni a pont. Viszont a jogásznál, egy 150-es csökkenés marha sokat számít. Eleve ott csak egy szak van, az pedig a jogi. Nem osztódik, szóval ott elképzelhető ilyen 450 ponthatár is .

2009. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!