Leila025 kérdése:

Egy ruha 3500 Ft-ba kerül, mennyibe kerül ha az árát 25% -kal felemelik? Illetve Mennyi be kerül ha a terméket 10%-kal csökkentették?

2011. ápr. 30. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

3500*1.25=4375

3500-3500*0.1=3150

2011. ápr. 30. 12:33
 2/5 anonim ***** válasza:

4350

3150

2011. ápr. 30. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:
4375
2011. ápr. 30. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az árat felemelik akkor 3500/100*125 = 4375, viszont a második kérdésnél számomra nem világos, hogy az eredeti árat csökkentjük 10%-kal vagy az új árat?

Ha az eredetit, akkor 3500/100*90 = 3150

Ha az újat, akkor 4375/100*90 = 3937,5

2011. ápr. 30. 12:44
 5/5 anonim válasza:
Látom sok itt a leendő kereskedő.
2011. máj. 28. 22:05