Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok ajánlani a számomra...

Tudnátok ajánlani a számomra jó gimnáziumot Budapesten?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jó tanuló, igazából csak azt tanulom, amit szeretek. Most vagyok tizedikes, tavaly volt 4,2-es, idén 4,1-es átlagom lesz, viszont van már egy német érettségim (83-85% körüli lesz a szóbelivel együtt).


Kémiából 2.00 az átlagom és egy **** a tanárom, aki meg akar buktatni. Előző években más tanárom volt, hetedikben még ötös voltam belőle és évről évre egy-egy jegyet rontottam belőle mindig. Szándékosan engem szivat mindig (pl. én már 5x feleltem ebben az évben -egyesre -míg más egyszer sem. Ha nem feleltet folyton, akkor erős hármas lehetnék...)

Az érettségim hetén is semmit nem tanultam németre, mert kémia Tz-re kellett tanulnom (osztály 44%-a egyest, 26 pedig kettest írt - utóbbiban vagyok)...


De a kémiatanár csak egy ok a sokból, ami miatt sulit akarok váltani. Ez egy keresztény iskola, ahol szerzetesek tanítanak és jól kitérítettek a hitemből...

Nem tudtok ajánlani valami jó liberális állami gimnáziumot, ahova felvesznek ezzel az átlaggal?


Amúgy nyelvekből nagyon jó vagyok, jövőre angolból biztosan lesz B2-es nyelvvizsgám, németből pedig még csak azért nincs, mert majd egyből C1-re szeretnék menni...


Számomra a fontos a suliban, hogy állami legyen és azért az oktatás is jó legyen, de ne piszkáljanak olyan tárgyakból, amik feleslegesek a továbbtanulásom szempontjából (pl esetemben hittan vagy kémia).


Köszi szépen előre is a segítséget!


Fiú



2014. máj. 30. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A Szent László jó suli, egész erős is. persze a tanárok ezért elvileg megkövetelik, hogy mindenki tanuljon az órára, de, nem olyanok hogy rászállnának az emberre, max órán kiakadnak, hogy nem vagyunk eléggé érdeklődőek, és dúlva-fúlva folytatja az órát (most a saját kémia tanáromat írtam körül. de amúgy ő se vészes). Ráadásul itt nincsen hittan. És általában nem szokott szó esni a vallásról - kivéve persze törin, ha éppen fontos a történések megértéséhez.

a társaság is klassz. az a jó, hogy itt nem igazán lehet kilógni, akikre máshol furán néznének itt az is teljesen jól megtalálja a helyét.

amúgy milyen tagozat érdekelne? mert az alapján könnyebb iskolát választanod.

2014. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teleki Blanka Gimnázium (14. kerületi)

Nem annyira felkapott, de jó suli, rengetegen jelentkeznek évről-évre. Szerintem könnyebb bekerülni, mint bennmaradni. (10-ben jópáran el is szoktak menni). Ha van hely, nyugodtan átvesznek. Nincsen általános gimnáziumi osztály, nyelvi vagy tagozatos osztályok vannak.

Nagyon jó a társaság, folyik itt az élet. :) Ha meg tudsz szólalni, lesz itt barátod. A hangulat ami itt van, mindent visz.

A tanárok között, mint mindenhol, itt is van 1-2 aki nem olyan jó, de ha látják rajtad az akarást, más szemmel is néznek. És nyugi kémia tanárok itt ritka jó fejek. ;) (de ha ez megnyugtat: a legtöbb osztályban csak 9. és 10. évfolyamon oktatnak kémiát, onnan már csak fakt van arra jelentkezőknek)

Az átlagod alapján van esélyed. Van kifejezetten angol-német nyelvi osztály, de az 5 évfolyamos. Oda biztos átvesznek. Van külön angol tagozat. Ott az angolt emelt, míg a németet átlag óraszámban tanulják a diákok. Ez az egyik legfelkapottabb tagozat, nem mindig szokott lenni hely, de ha jól tudom most van. :)

2014. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!