Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt megteheti az osztályfőnök?

Ezt megteheti az osztályfőnök?

Figyelt kérdés
8.os ballagó osztályról van szó,30 fős osztály.Minden évben 10.000 forintot kellett fejenként befizetni,de minden évbe csak 5-6.000 forintos kirándulásokra mentek,egyszer elmentek pizzázni a gyerekek,az olyan 20-30.00 forintba kerülhetett.Idén is u.annyit kellett fizetni,de az osztályfőnök közölte,hogy nem lesz kirándulás,drága a ballagás,bankett,tablófotózás.Ezt megértette mindenki,bár ha jól tudom,az összes gyerek(az enyém is)menni szeretett volna kirándulni,mégis csak utolsó év.Az év eleji szülőin(szeptember legeleje volt),az egyik anyuka,aki kezeli az osztálypénzt,elmondta,hogy 280 ezer forint van az osztály számláján,illetve az egyik kislány 4 éve nem fizet osztálypénzt,ennek ellenére az összes eddigi kiránduláson ott volt.Volt egy kis felháborodás,hiszen nem állnak rosszul.Több milliós kocsi,stb.,bár nem látok bele az anyagi helyzetükbe,ha még sincs pénz,jól titkolják,de nem is ez a lényeg.Úgy alakultak a dolgok,hogy az osztályfőnök a spórolás jegyében intézte a dolgokat.Tudni kell róla,hogy egyetemre jár,a lányomék az első osztálya.Nem igazán van ideje velük foglalkozni az egyetem mellett,nagyon sokszor elmarad az osztályfőnöki óra,máskor meg nem igen tud velük beszélni,mert nem tanítja őket.A tablóképet az osztályfőnök bátyja intézte,profi fotós,ingyen volt,egy üveg bort vettek neki,mint jelképes ajándékot.Azt hiszem 5 ezer forint lehetett.A ballagást a 7.évfolyam szervezi,nekünk egy fillért sem kell beleadni,ez az ő osztálypénzükből megy.A bankett az iskolában lesz,tehát terembérlésre sem kell kiadni pénzt.A kaja,üdítő dolgot szétosztotta az osztályfőnök,ki mit hoz.Pl.Pistike egy tálca sütit,Klárika egy üdítőt.A díszítést megcsinálják a rajztanárral a gyerekek,szóval az sem kerül pénzbe.Most pénteken volt az utolsó szülői értekezlet,ahol elmondta az osztályfőnök,amit most leírtam.Többen felszólaltunk(én is),hogy akkor kérjük vissza a pénzt.Azt mondta,hogy nem fogja visszaadni,elviszi fagyizni a gyerekeket.Nyilván hülyének néz minket,akkor is vissza kell adjon valamennyit.Megteheti,hogy mégsem?
2014. máj. 31. 17:41
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nálunk vannak a szószátyár szülők,folyamatosan kitalálnak valamit,a legutóbbi ötletük az,hogy a gyerekek keringőzzenek a banketten..2000 forintért akarnak tollat gravíroztatni,gondolom ismerős,nem igazán tudom.Az a pár,fejét csináló szülő teszi az agyát folyamatosan,másoknak nem jutna eszébe ilyen hülyeség.
2014. jún. 2. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!