Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyat lehet, hogy a tanár nem...

Olyat lehet, hogy a tanár nem fogadja el az igazolást?

Figyelt kérdés
Szombaton közös zarándoklatra ment az iskola ami elvileg kötelező lett volna, én meg nem mentem. Most kedden (tehát nyolc napon belül, ahogy nekünk mondták) vittem is a szülői igazolást. Idén keveset hiányoztam és akkor is mindig orvosit vittem... most édesanyámmal írattam igazolást, de az osztályfőnök azt mondta, nem tudja elfogadni, mert "a program kötelező volt". Ilyet lehet egyáltalán?

2014. máj. 27. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Ha nincs megindokolva a hiányzás oka akkor nem ér semmit a szülői igazolás. Az nem indoklás hogy gyermekem lusta volt elmenni.
2014. máj. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az osztályfőnök bele sem nézett az igazolásomba, szóval teljesen mindegy :S És amúgy a pusztában vándorolni a szombati időjárásban azért elhiheted, nem egy kellemes dolog, én meg nagyon érzékeny vagyok a melegre.
2014. máj. 27. 16:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
El kell, hogy fogadják, ha az iskola szabályzatában (pl. házirendben) a mulasztások lehetséges igazolása közt szerepel x nap szülői igazolás. A tanítás is kötelező, mégis lehet hiányozni, úgyhogy az of érvelése gyenge. Egyébként akkor se történik semmi, ha igazolatlan lesz, na bumm. Legrosszabb esetben eggyel leviszi a magatartásjegyedet. De zárójelben megjegyzem: ha te semmiféle lelki indíttatást nem érzel a hitéletre, akkor minek jársz egyházi iskolába? Győzd meg a szüleidet, hogy írassanak olyanba, amelyikben jól érzed magad.
2014. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Lehet, igen, mert a hiányzást az osztályfőnök igazolja, és nem szülő! Nem mindegy például a hiányzás oka, mert a legtöbb iskolában kikötik, hogy előre látható hiányzás esetén csak az előzetes kikérőt fogadják el.



Abban igaza van az előzőnek hogy nem érdemes ilyen iskolába járni, ha nem szereted ezeket a programokat.

2014. máj. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok de nem erről van szó :D Mint már mondtam nagyon érzékeny vagyok a melegre, ezért nem mentem. Egyébként még külön is szoktam járni ifjúsági találkozókra és lelkigyakorlatokra, a hitélettel nincsen problémám :P
2014. máj. 27. 17:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom, hogy nem nagy dolog egy igazolatlan, csak igazságtalannak éreztem amiért nem fogadták el amit az édesanyám írt, és ezért voltam kíváncsi arra, hogy elvben ilyet mennyire tehet meg egy tanár. Köszönöm egyébként mindenkinek :P
2014. máj. 27. 17:50
 7/11 A kérdező kommentje:
Most kaptam a hírt, hogy 4 igazolatlant írt be... hát ezt már nem hiszem el.
2014. máj. 28. 15:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, soha senki nem fog vele foglalkozni, csak a magatartásjegyed bánja. Gyanítom, hogy nem nagyon szeret téged. Egyébként ezzel anyukádat sértette meg, mert gyakorlatilag meghazudtolta, ha az igazolására kijelentette, hogy ez nem igazolás. Ha a házirendben van szülői igazolási lehetőség, akkor az nincs feltételekhez, elfogadáshoz kötve. Pont ez a lényege, hogy az a szülő döntési joga. Ha veszekedni akarnátok, oka lenne anyukádnak bemenni, és kikérni magának, de gondolom, hogy nem akartok. Ezért mondtam én, hogy nem biztos, hogy olyan jó iskola ez.
2014. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pontosan, egyetértek az utolsóval. Néhány napnak lennie kell évente, amit a szülő "családi okból" is igazolhat, ez a szülőnek joga, ennyi. Itt ezt megsértette az ofő.


(Amúgy pedig eléggé kontraproduktív ilyen módon erőszakkal erőltetni a vallást!)


30 F (van tanári végzettségem)

2014. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, mondjuk annyi tényleg van, hogy az ilyet illik ELŐRE megmutatni az ofő-nek!
2014. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!