Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyik egyetemről egy...

Ha az egyik egyetemről egy másikra szeretnék átjelentkezni, mennyi esélyem van arra, hogy marad majd maradék állami hely, amire felvesznek?

Figyelt kérdés
Utánaolvastam, hogy állami helyről egy másik államira csak akkor kerülhetek át (többek között), hogyha maradnak még betöltetlen helyek. Őszintén, mennyire lehetséges ez, ha Óbudairól szeretnék a Bme-re menni?

2014. jún. 3. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan rákérdezhetsz az egyetemnél. Bmeről amúgy sokakat kiszórnak, de gondolom azokra a helyekre a fizetősöket rakják egyből...
2014. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem feltétlenül, elvégre, gondolom tekintettel vannak az átjelentkezőkre is..
2014. jún. 3. 12:50
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem fognak átvenni, csak ha újra végigcsinálod ezt a felvételis macerát.
2014. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen, újra kell felvételizned. Én az Óbudaira járok, nálunk karon belül sem lehet váltani, csak ha újra felvételizel.
2014. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Melyik szak? :)


Amúgy tavaly én is kokettáltam az ötlettel.

Azt találtam, hogy átvesznek, ha van hely, ha előző két félévben megvan minimum 30 kredit meg azt hiszem vmi minimum átlag is kell. De inkább más infók után kutattam, így lehet rosszul emlékszem, a LÉNYEG, hogy szerintem nem kell újrafelvételizned!

Ja, gondolom a ponthatárnak is meg kell lennie.


Bár az előző hozzászólások alapján egyetemeken belül is van különbség.

Én is Óbudais vagyok, a mi karunkon simán van átvétel.

2014. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mérnökinfóra szeretnék :) Te melyik szakon vagy?

Azon gondolkodtam, hogyha újracsinálok egy emelt szintű matek érettségit, szerintem az elég volna ahhoz, hogy felvételt nyerjek. Nem szívesen mennék megint újra mindenből..

2014. jún. 3. 21:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Én környezetmérnök szakon vagyok.



Mérnökinfó jó nehéz.

A BME-s mérnökinfóról azt hallottam, magolós :(

2014. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt nem bánom, de ez volt az elsődleges célom, csak most úgy tűnik, nem fog elsőre sikerülni.
2014. jún. 3. 22:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Átvehetnek. kth.bme.hu-n megtalálod a felvételi és átvételi szabályzatot.
2014. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!