Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb, SZIE vagy...

Melyik a jobb, SZIE vagy Debrecen?

Figyelt kérdés
Szeptemberben indulnék biosz alapszakon, a későbbiekben agrárterületen (mondjuk halbiológus, haltenyésztő vagy hasonló) szeretnék elhelyezkedni. Mindkét egyetem nagyon szimpatikus, de valamiért a gödöllői jobban vonz. Valakinek van +/-tapasztalata?

2014. jún. 3. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt azért jó ha tudod, hogy gmdöllőn nincs biosz szak, csak pesten az áotk-n az us szie, de kb életedben nem fogsz az anyaiskolában járni, teljesen külön van a dolog. Egyébként én ajánlom a szie-t, ha a biosz érdekel, bár debrecen is jó.
2014. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 niki166 válasza:
72%
Nekem több ismerősöm is van aki a Debreceni egyetemre jár és mindenki nagyon szereti .
2014. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Én mindkettőt ismerem. A SZIE sokkal jobb szakmai színvonal és közösség szempontjából is és sokkal több szabadságod marad egyéb érdekes dolgok párhuzamos választására, újabb diplomákra és munkaerőpiaci szempontból is kedvezőbb, több a nemzetközi kapcsolata is.
2014. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia :)

Tudnál segíteni?

Igazából már magam sem tudom mit akarok. Eleinte halbiológus akartam lenni, most már a tengerbiológia szakirány is érdekel.

Az SZIE alapszak elvégzése után milyen mesterszakot javasolsz és hol? Ezzel hol tudnék elhelyezkedni?

2014. júl. 2. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Hát tengerbiológus képzés sajnos nincs Magyarországon. Ha tengerbiológus akarsz lenni akkor a SZIE AOK biológia BSc szakát vagy a SZIE MKK természetvédelmi mérnöki BSc szakát javasolnám. Ezeken a szakokon elsősorban ökológiai alapképzettséget kaphatsz, amire ráépíthető a további tudás. Azt javasolnám, hogy az első év után menj el ERASMUS ösztöndíjjal valamelyik Olasz vagy Bolgár egyetemre, ahol jó tengerbiológiai képzés van és tanulj ott egy félévet és keress ott egy jó külső konzulenst, akivel meg tudsz írni egy ilyen tárgyú szakdolgozatot.


MSc-ként Biológus, Ökológus, Zoológus, Természetvédő jellegű mesterképzések bármelyike jó lehet, de ez is csak átmeneti dolog, mert tengerbiológus kutatóként lehetsz, annak pedig PhD-t kell szereznie valamelyik doktori iskolában, itthon vagy külföldön. Angolul nagyon jól meg kell tanulni, mert a szakirodalom angol lesz.

2014. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Nagyon szimpatikus a SZIE, de a szüleim azt akarják, hogy Debrecenbe menjek, mert ott tanul a nővérem, és szerintük halbiológusként még lehetek haltenyésztő (a haltenyésztés is érdekel), viszont ha Gödöllőre megyek (állatenyésztési mérnök), akkor így már nem lehetnék halbiológus.

Nagyon szívesen részt vennék nemzetközi szinten a különböző kutatásokban, projektek kidolgozásában, megvalósításában. Elsősorban halakkal és a vízi élővilág védelmével foglalkoznék, akár itthon, akár külföldön.

Mivel nincs lehetőség új intézmények megjelölésére a felvételi eljárásban, ezért Gödöllő(állattenyésztési mérnök) vagy Debrecen(biosz alapszak) közül kellene választanom.

Melyiket javaslod?

2014. júl. 2. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:
35%
SZIE. Ott állattenyésztő mérnök és természetvédelmi mérnök, valamint biológus képzés is van.
2014. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!