Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a ponthatár...

Hogyan működik a ponthatár megállapítás a felsőoktatási intézményekben?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az érdekelne leginkább, hogy a jelentkezési sorrendnél, ha mondjuk 3 szakot jelöltem, és az első kettő ponthatárából kiesek, akkor a 3.-ként jelölt szakomnál is úgy kezelnek mintha első helyen jelöltem volna?

Tehát a ponthatár megállapításánál figyelembe veszik az összes jelentkezőt, nem csak az első helyen jelentkezőket?


Remélem nagyjából sikerült érthetően megfogalmaznom a kérdésem. :)



2014. jún. 4. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az hogy hanyadik helyen jelölöd meg tökm1. Csak arra jó hogy ha megvan az első helyre akkor oda mész.


A ponthatár megállapitás kb úgy megy, hogy kiszámolják az összes jelentkezőből a ponthatárokat, majd fokozatosan csökken ahogy a nem első helyes jelentkezők esnek ki mert másik helyre felvették őket.

Kicsit bonyolult de a gép gyorsan megoldja.

A lényeg hogy neked semmi hátrányod nincs abból hogy valamit 3. helyen jelöltél meg.

2014. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2014. jún. 4. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!