Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik ez a ponthatár...

Hogyan működik ez a ponthatár megállapítás és felvételi eljárás a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel hogy én 1. helyen megjelöltem egy helyet, mondjuk 380 ponttal, de egy másik személy ugyanezt a helyet jelölte meg de csak 2. helyen, neki viszont mondjuk 420 pontja van.

Akkor hogy is van ez?? :O


2012. jún. 12. 20:06
 1/7 reptoid ***** válasza:
Ha azt a bizonyos embert, akinek 420 pontja van, nem veszik fel az ő első helyére, akkor bizony őt eléd sorolják majd.
2012. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden embernek sorban, az elsőtől kezdve nézik végig. Ha nem fért be elsőre, akkor a másikat nézik, ha oda sem, akkor a harmadikat, de ha elsőre felvették, akkor a többit nem veszik figyelembe.
2012. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De ugye a ponthatár, az a legutolsóként, azaz a legkevesebb pontszámmal felvett ember pontja. De ugye ha bekerül még valaki a listára, akkor valaki kicsúszik, így valószínűleg emelkedik a ponthatár. De ez a helyzettől függ.
2012. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden szakon van egy maximális keretszám, aminél több embert nem vehetnek fel a szakra, tehát a ponthatárt többek között úgy húzzák meg, hogy a maximális irányszámnál több ember ne férjen be a szakra.

Meghúzták a ponthatárt, és elkezdik nézni a jelentkezők jelentkezési helyeit sorban. Ha már az általad első helyen megjelölt szakra elég a pontszámod, akkor a többi szakot már nem is nézik. Ha elsőre nem elég, akkor nézik tovább sorban egészen addig, amíg valahova elég nem lesz a pontszámod, vagy el nem fogynak a jelentkezési helyek. Szóval Téged ugyanúgy felvehetnek ugyanarra a szakra, mint az, aki csak a 2. helyen jelölte meg, és több pontja van mint Neked (ha neki nem elég a pontja az első helyre, amit beírt, akkor a 2. helyre fogják felvenni).

Ez a ponthatármegállapítás egy elég bonyolult és soktényezős folyamat amúgy, egy algoritmus számolja ki, ami elég sokmindent figyelembe vesz.

2012. jún. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A ponthatár megállapítás annyira nem összetett. A legutolsó, még beférő ember pontszáma határozza meg.

Felvesznek három ember, Az A-nak 450, a B-nek 430, A C-nek 425 pontja van. Így 425 a ponthatár Aztán mennek tovább a sorban, meglátják D-embert, akinek 440 pontja van, így C kiesik. A ponthatár 430 lesz.

Illetve emberenként a megjelölt sorban haladnak. Jelen esetben C ember első helyen jelölte a szakot, de onnan kiesett, így neki most a másodikat nézik.

Ez addig meg, amíg minden embert meg nem néztek, és minden hely be nem telt.


A ponthatár, az csak arra szolgál, hogy az emberek tudják hogy felvették e őket, már a felvételi értesítő előtt. Egyszóval ezt nem előre határozzák meg, hanem a felvételi eljárás legvégén.

2012. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha előre határoznák meg, hogy nézne már az ki, hogy meghúzzák a határt, 430 pontnál, és felvesznek 60 embert. De 120 ember első helyen jelölte a szakot, és elég pontja is van. A másik eset meg, hogy meghúzzák a 430 pontos határt, és hatvan embert vesznek fel. A szakot megjelöli 70 ember, ebből harmincnak van elég pontja. Hol jó az az egyetemnek, ha nincs diák?
2012. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt meg tudjátok nézni, hogy hogyan születnek a ponthatárok: [link]
2012. jún. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!