Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akinek a kormányhivatal...

Akinek a kormányhivatal rendezi az érettségijét, az milyen tételekből készül?

Figyelt kérdés
Középszinten! Azokból amiket felraknak az Oktatási Hivatal oldalára, vagy elmegy, és elkéri a vizsgát rendező iskolától? Mert mindenhol azt írják, a helyszín biztosításán kívül az iskolának semmi köze ilyen esetben a vizsgához.

2014. jún. 4. 16:50
 1/2 reptoid ***** válasza:

Pár kivételtől eltekintve az érettségin témaköröket szoktak megadni.

Más kérdés, hogy a középiskolákban előfordul, hogy a tanárok fű alatt megmondják a tételeket a saját diákjaiknak, de nem ez a szabályszerű.

2014. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem szabályszerű, de eddig nekem minden érettségin megadták pontosan. Csak most, hogy a kormányhivatalnál jelentkeztem, nem tudom ott hogy megy. Meg aztán vannak olyan témakörök, amiben semmi konkrétat nem ír, csak hogy mit tudom én "egy helyi költő" vagy valami ilyesmi. Ilyenkor mégis mire készüljek, mikor mondjuk soha életben nem tanultunk semmilyen íróról a városunkból? Ha meg igen, akkor sem magolhatom be az összeset...

Szóval akkor az azért ugye nem lehet, hogy megtanulom a tételeket erről az oldalról, és ott meg kihúzok valami teljesen mást, ami az iskoláé?? Ugyanazokból a tételekből fogok húzni mint az ott tanulók? Hisz még a terembeosztásnál, a papíron is külön volt véve a nevem azoktól akik nem a kormányhivatalban jelentkeztek. Sőt az egyik tantárgyból én voltam az egyetlen vizsgázó...

2014. jún. 4. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!