Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor hogyan működik a...

Ilyenkor hogyan működik a pontszámítás (gyógypedagógia)?

Figyelt kérdés

Tehát én jövőre fogok érettségizni, és gyógypedagógiára ugyebár az érettségi követelmény magyar és biosz/idegennyelv.

Az lenne kérdésem, hogy elkerülhetem-e azt, hogy magyarból emelt szinten kelljen érettségiznem akkor, ha szükségem van a 100 többletpontra? Tehát bioszból biztos az emelt, az ötven pont de ha az a követelmény, hogy magyar ÉS biosz/nyelv, akkor ha a biosz mellett nem magyarból emeltezek, hanem angolból, arra még megkapom az 50 többletpontot vagy sem? Mindenképpen vért kell izzadnom azzal hihetetlenül nehéz magyar emelttel, vagy elég az angol?

Továbbá az a problémám, hogy ha csak bioszból emeltezek, akkor csak 78 többletpontom van (angol nyelvvizsgával), és még ha meglesz a német nyelvvizsgám, akkor is, mivel nyelvre csak 40 pontot kaphatunk, a többletpontok száma csak 90 lesz. És az a 10 pont mínusz sajnos sokat számíthat.

Valaki kisegítene egy válasszal? :D



2014. jún. 4. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak az az emelt számít, amelynek a százaléka adja a felvételi pontokat. Mivel a magyar kötelező, ezért annak az eredmlnye mindenképp számít, vagy ha 100 pontot szeretnél, akkor bizony a magyarból is emelt kell.
2014. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogyan fogják számolni, duplázol e, vagy az öt érettségi tárgyból. Bár belegondolva engem is elbizonytalanít a dolog, ha nem is duplázol, de magyar és vafy angol biosz kell, akkor lehet nem számolják csak az egyiket. Bocsi, most jól meg is kavartam a gondolataidat, remélem jön aki oszlatja a ködöket, de szerintem számolható...
2014. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most felvételizek gyógypedre. Egyikből sem kötelező (még) emeltezni, de csak vagy az angol vagy a biosz emeltedet fogják elfogadni, mivel ott dönteni kell, hogy melyik tárgyat számíttatod be (illetve a rendszer a jobban sikerültet veszi alapul - ha bioszból is érettségizel). Tehát magyarból ha akarsz emeltezhetsz, de nem kötelező, mellette viszont el kell döntened, hogy angolból vagy bioszból akarsz emeltezni. Mert egyszerre a kettőt nem fogadják el.

A nyelvvizsga pontszámítással kapcsolatban pedig én eddig úgy tudtam, hogy nincsen 40 pontos megkötés, de ezt lehet, hogy én tudom rosszul...

2014. jún. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(Szintén idén felvételiztem gyógypedagógiára.)

A magyar mindenképpen felvételi tárgyad, de ettől függetlenül nem kötelező az emelt. Mellette vagy biológia vagy nyelv számít (együtt nem).

Egy középfokú nyelvvizsga 28 pont, kettő 40 pont. Viszont ha angolból emeltezel, akkor az angol nyelvvizsgád NEM számít! (Tehát ha van egy angol emelted és egy angol és egy német középfokod, az 50+28=78 többletpont.)


Szóval ezek alapján, ha mondjuk angolból nem vagy sokkal jobb, mint biológiából, akkor szerintem maradj a biológia emeltnél. Úgy 90 a többletpontod. A 10 pont számíthat sokat, de szerintem a magyar emelt kockázatosabb annál (én sem csináltam)...


Én csináltam egyébként egy biológia és egy francia emeltet is, mert nagyon esetlegesnek éreztem mindkettőt (mellé angol felsőfokú nyelvvizsgám van). Nekem is csak 90 többletpontom volt, de 470 lett az összpontszámom. Hajrá! ;)

2014. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!