Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El tudná magyarázni valaki a...

El tudná magyarázni valaki a különbséget a felsőoktatási szakképzés és az alapképzés között?

Figyelt kérdés

A pontszámítások miatt kérdezem.


Van köztük különbség? ha igen, mi? Én, mint (pár év múlva) frissen érettségizett (ex)kisdiák melyikre fogok majd jelentkezni?



2014. máj. 26. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
FSZ-nél bármelyik két érettségidet beszámítják, alapképzésnél meghatározott, melyiket lehet.
2014. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és van különbség a két végzettség "értéke" között? elhelyezkedés szempontjából melyik jobb/keresettebb?
2014. máj. 26. 20:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Természetesen van. Nem véletlenül kétéves az egyik, míg a mások három-négyéves.
2014. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tehát mindenképp alapképzésben kéne gondolkodnom, ugye?


és az osztatlan mesterképzés amolyan 2in1 alap & mesterképzés?

2014. máj. 26. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2014. máj. 26. 21:12
 7/9 anonim ***** válasza:

A felsőoktatási szakképzésre könnyebb bejutni, de ez csak asszisztensi pozíciók betöltésére alkalmas végzettséget ad. Bizonyítványt, nem diplomát. Az alapképzés elvégzése után kapsz diplomát, sok szak esetében mesterképzésen mélyíthető az ott szerzett tudás.

FSZ-t általában Z tervként szoktak jelölni, ha máshova nem vennék fel az illetőt, ne maradjon hoppon.

2014. máj. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

FOKSZ-ra könnyebb bejutni, gyorsabban teljesíthető, de nem ad diplomát. Elvégzése után nincs lehetőség mesterképzésre menni.


Előnye, hogy ide emelt szintű érettségi nélkül is be lehet jutni. Ez önmagában talán nem hangzik túl jól, de sok intézményben lehetőség van átjelentkezni FOKSZ-ról alapképzésre. Tehát, megfelelő érettségi nélkül is be lehet jutni alapképzésre így. A közben teljesített tárgyakat meg jóváírják, így azokat nem kell megismételni. Persze ez akkor jó, ha ugyanazt a szakot veszed fel, mint amit alapképzésen akartál. Érdemes a kiválasztott intézménynél érdeklődni a részletekről.


Én gazdaságinformatikára mentem. Alapképzésen megjelöltem első helyen, FOKSZ-on meg utolsón. Így be voltam biztosítva. Szerencsére az elsőre már bejutottam.

2014. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hű, köszönöm a válaszolóknak! :)

mostmár kezdem átlátni ezt az egész rendszert. köszönöm mégegyszer. :)

2014. máj. 27. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!