Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 5 egyetemet jelöltem meg,...

Ha 5 egyetemet jelöltem meg, de valószínűleg csak az utolsóra fognak felvenni? (folyt köv. )

Figyelt kérdés
elég zavaros az ügy... utolsó helyre, egy olyan egyetemet jelöltem meg, ahova 100% hogy lesz elég pontom és felvesznek.. de idő arra szeretnék nagyon bejutni ami az utolsó előtti helyen áll, és azt hittem, hogy meglesz a pont, csak rosszabbul sikerült a matek érettségi mint amire számítottam.. amikor be kellett adni a jelentkezést akkor még nem jelöltem meg a szakot költségtérítésesen, csak államin.. nincs erre valami lehetőség, hogy esetleg utólag mégis bejelölhessem azt is? úgy hallottam, hogy csak az pótfelvételizhet, akit nem vettek fel sehova, de engem az utolsó helyre 100% hogy felvesznek... mit tehetek most?
2014. jún. 5. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kellett volna megjelölni, amikor lehetett volna, már nem tudsz semmit tenni. Ha oda felvesznek, akkor nem iratkozhatsz be máshová, csak oda. Viszont ha nem iratkozol be, akkor a következő felvételi időszakban újra jelentkezhetsz.
2014. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és ha beiratkozok, nem lehet valahogy átjelentkezni?
2014. jún. 5. 22:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Törölni még lehet. Az utolsó helyet töröld ki, így nem vesznek fel sehová.
2014. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jó és azt mikor lehet? hogyan? és mennyi az esélye annak hogy pótfelvételivel akkor így bekerülök?
2014. jún. 5. 22:07
 5/14 anonim ***** válasza:

A felvi felületén tudsz jelentkezési helyet törölni, július 10-ig. Figyelj arra, hogy hitelesítsd újra a jelentkezést, hogy a változtatás érvényes legyen!

Az, hogy mekkora esélyed van pótfelvételivel bekerülni, na ez egy jó kérdés. :)

Mennyi jelentkező van azon a szakon,ahová menni szeretnél?

2014. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
BCE-ÉTK-n jelöltem meg a biomérnökit.. tavaly a ponthatár 329 volt államin.. nekem most így (szóbeli nélkül) van 310 pontom kb, mert a matek érettségim gyengébben sikerült, mint ahogy vártam.. :( tavaly költségtérítésesen 328 volt a pont, szóval egy ponttal kevesebb mint a másik (úgyhogy gondolom sokan jelentkeznek erre is). A másik amit megjelöltem az a PTE-TTK-n a biológia oda meg 240 volt a pont tavaly 100% hogy felvennének.. ha kitörlöm ezt az utolsó helyről, mennyi az esélye annak hogy bekerülök pótfelvételivel a másikra? mert ha semmi akkor inkább hagyom így, vagy átjelentkezni nem lehet, az első év után? vagy azt csak ugyan azon a sulin különböző szakokra lehet? ha nem kezdek el semmit, van oylan lehetőség,hogy félévkor újra jelentkezem, és addig ősszel javítok a matek érettségin?
2014. jún. 5. 23:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem e-felvin még fel lehet venni a csak állami ösztöndíjas szakokat önköltséges formában is. :O
2014. jún. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2014. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
és ezt hogy lehet? :O mert lehet, hogy késő van azért, de nem találom ebben a szövegben csak azt hogy: "4. Sajnos a felvételi jelentkezési határidő lejárta után csak arra van mód, hogy a jelentkező az általa megjelölt helyek sorrendjét módosítsa, arra azonban nincs, hogy újabbat jelöljön meg."
2014. jún. 5. 23:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát én ezt nem értem, beléptem a felvin az e-felvételi részre, ott a Jelentkezések és pontszámok résznél alul fel vannak sorolva a szakok, amiket csak államin jelöltem meg, és ott ajánlja őket költségesen. :O
2014. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!