Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a magyar egyetemek nem érnek el jó helyezéseket a különböző ranglistákon?

Figyelt kérdés

A QS World University Rankings a világ egyik leghíresebb egyetemi rangsora, s a legfrissebb lista szerint Magyarország legjobb egyeteme a Szegedi Tudományegyetem, ami a lista 501-550. helye között van, míg a második ELTE az 551-600. között.

Egy ismerősöm az alapképzést itthon, az ELTE-n végezte, s utána kiment a Firenzei Egyetemre. Állítása szerint (s még sokaktól hallottam ezt) az olasz egyetemek messze nem olyan jók, mint a magyarok. Ennek ellenére ezen a listán például a Firenzei Egyetem a 379., tehát jóval előrébb áll, mint bármely hazai felsőoktatási intézmény.


2014. jún. 9. 00:58
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Szerintem ez országon belül reálisabb rangsor:)

QS-esben BME nem is szerepelt. Véletlen?


Az egyetemeket ezer szempont alapján össze lehet hasonlítani - a QS rangsorban a publikációk és "academic reputation" számított. A webometrics pedig a weboldalt és a publikációkat számolgatta - egyiket sem találom kifejező pontozásnak.

2014. jún. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 C2H5OH ***** válasza:
100%

Wampa-nak kell igazat adnom, az általa mutatott ranglista egy kicsikét reálisabb tükröt állít az országunk felsőoktatása elé.


A magyar oktatás európai viszonylatban bődületesen kemény... volt szerencsém felvételizni egy angliai egyetemre (Leeds), ahol mobilitás hiányában skype-on ejtettük meg egy interjút.


Második évre jelentkeztem vegyész szakra, ámbár olyan kérdéseket raktak fel nekem, amit megkockáztatok, hogy tizedikes-tizenegyedikes kémia tudással abszolváltam volna. Konkrétan kaptam egy vegyületet, amin voltak oxocsoportok és rájuk kellett bökni mi micsoda. Az Eltén konkrétan első félévben sokkal többet vártak el, mint egy közepesen neves és elvileg eléggé elismert angliai egyetemen.


Nézd, bárki bármit is mond, egy hasznos, és még egyszer kiemelem hasznos és értékteremtő jó magyar Bsc.-vel tárt karokkal várnak bárhol. Az egyetem dékánja például személyes ismert profokat az Eltéről, és tudta hogy nem felkészületlen tudással mennék :) Ezt nem önfényezésnek szántam, csak szeretném ha egy személyes példán keresztül látnád, igazából mennyit is "érnek" az ilyen többszűrős, összeállított ranglisták szemben a diplomád és egyetemed értékével, valós nevével szemben.

2014. jún. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen egyetemi listák általában azon alapulnak, hogy adott egyetem, hány cikket publikál, melyik oktatónak hány impakt faktora van stb. A kutatás minőségét mutatja inkább, mint az egyetemi oktatás színvonalát. A kutatás viszont pénzbe kerül, pontosabban k..va sok pénzbe kerül. Magyarországon pénz az nincs. Viszont egy jó előadás megtartásához, vagy egy jó szemináriumhoz, kemény vizsgához, jó gyakorlathoz nem feltétlenül kell pénz.
2014. jún. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!