Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kaposvári Egyetemen csecsemő-...

Kaposvári Egyetemen csecsemő- és kisgyermeknevelő felsőoktatási szakképzésre járt innen valaki? Mi a véleményetek róla? Megéri? Eltudok vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
Élményeitekről (jó és rossz is) mesélnétek? Milyenek az órák?

2014. jún. 9. 01:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Pont most végeztem el ott az első évemet. :)

Nos, nekem nagyon tetszik maga a szak, ráadásul egy elég jó csoport jött össze. Gondolom nem újdonság, hogy csak lányok vannak. Sajna vannak olyan órák, amik nem igazán kapcsolódnak a szakhoz pl. töri, európai tanulmányok, de ezeket is muszáj megcsinálni. Szerintem az eddigi legnehezebb vizsga az anatómia volt! Azzal nagyon megszenvedett mindenki. De ezek mellett hasznos tantárgyak is vannak, pl. van demós terem, ahol 'játék' babákat fürdetünk, pelenkázunk, öltöztetünk. Ez első féléves tantárgy volt. Nagy hátrány az amikor hétfőnként (mindkét félévben) este fél 7-ig kellett ott lenni, úgy, hogy reggel 8kor kezdtünk. :/ Az borzalmas volt. Viszont az a jó, hogy csütörtökön csak egy vagy két óra van és pénteken meg nincs tanítás.

Ami még nagyon szupi az a gyakorlat, már első félévben egy hetet töltünk egy választott bölcsődében, és 3 napot egy óvodában. Második félévben szintén egy hét bölcsőde, itt viszont 3 napig speciális intézményben voltunk. Jövőre pedig családi napközibe megyünk. A gyakorlatokról pedig pedagógiai naplót kell majd vezetni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :D Ha bármi kérdésed van még csak írj nyugodtan.

2014. jún. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon jól hangzik :) A koleszról tudnál nekem mesélni még? Hogyan döntik el, hogy kit vesznek föl az új kollégiumba és kit a csukásba? Lehet hogy ez egy nagyon buta kérdés, de a fiúk-lányok mennyire vannak elkülönítve? Van takarodó? :D Kell vinni saját ágyneműt? Bocsi a hülye kérdésekért, de soha nem voltam koleszos :)
2014. jún. 11. 07:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hülye kérdések! :) Szerencséd van, mert én koleszos vagyok és az Újban.

Általában kollégiumba mindenkit felvesznek. Csak ugye az nem mindegy, hogy melyikbe. Szerintem nem függ semmitől, hogy kit hova vesznek fel. A csoporttársaim közül mi hárman voltunk az Újba a többiek a Csukásba. Amikor kapsz levelet a kollégiumtól első helyre az Újat írd és másodiknak meg semmit ne írj, én is így tettem és oda kerültem. :D

Nos, fiúval nem fognak egy szobába tenni az biztos, hacsak nem kéred Te külön, mert akkor lehetséges. Azon kívül pedig egy emeleten vegyesen vannak fiúk-lányok.

Nincs takarodó. :) Itt fele olyan szabályok sincsenek, mint egy középiskolai koleszba. Szabadon ki be lehet járkálni, ha pl. beteg vagy és te kedden haza mész, senki nem fog neked szólni, nem kell bejelenteni, takarítani magatoknak kell a szobát, de ezt sem ellenőrzik. Teljesen önálló itt mindenki. Ja és mosoda is van és lehet mosni.

Az ágyneműt te döntöd el. Ha akarsz viszel, ha nem akarsz akkor ott adnak. Én vittem, mert sokkal jobban érzem magam a sajtomban. Ez esetben le kellett adni a portán amit ők adtak, hátha kell valakinek.

Nos ennyi lenne. Kérdéseket nyugodtan tedd fel, annak idején amikor én készültem ide semmit sem tudtam és nagyon rossz volt. Szóval írj csak! :)

2014. jún. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy :) Akkor kérdeznék még valamit :) Bejelöltem a csecsemőgondozót alapképzésben és felsőoktatási szakképzésként is. De igazából nem is tudom, hogy mi a különbség.. Mármint, az oké, hogy az fsz nem ad diplomát, de azon kívül van különbség? Máshogy oktatnak, kevesebbet kell tudni? Vagy csak annyi, hogy diplomát nem kapok, de egyébként ugyanazt kell tudnom?
2014. jún. 11. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a diploma a különbség. Nem hiszem, hogy többet kéne tudni. Viszont tavaly amikor én jelentkeztem akkor még csak fsz képzés volt.
2014. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!