Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre jelentkezni akarok az...

Jövőre jelentkezni akarok az ELTE csecsemő és kisgyermeknevelő szakjára, viszont most lettem felmentve matematikából így nem fogok érettségizni matekból. Diszkalkulia kizáró ok lehet ezen a szakon?

Figyelt kérdés
diszkalkulia, felsőoktatás
2013. nov. 12. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Követelmény hozzá a matek érettségi? Ha igen, akkor igen, ha nem, akkor nem.


De nehogy azt hidd, hogy nem lesz matekos tárgyad!

2013. nov. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 OfCourseIStillLoveYa válasza:
50%
Én diszkalkuliás vagyok, de sikeresen érettségiztem matematikából, vizsgáztam statisztikából meg pénzügyből. Ne ürügyként tekints rá, hogy ne kelljen számolnod, hanem személyes kihívásként, aminek megfelelni tőled sokkal nagyobb eredmény, mint mástól.
2013. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok diszes csak muszáj volt ezt a lépést megtenni, hogy a Tanár Úr ne lelje örömét abban, hogy megbuktasson év végén. Szóval ez csak egy papír. De hogy nincs matematikám így nem tudom , hogy jelentkezhetek- e ide ...
2013. nov. 14. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már egyszer leírtam, de leírom még egyszer: ha a felvételinél nem elvárás a matek érettségi (pl. kell nekik a történelem meg a magyar), akkor nem fognak vele foglalkozni, hogy neked van-e érettségid matekból vagy sem. Persze lesz matekos tárgyad, de erre már nem ad felmentést a papírod. Az érettségi is olyan lesz, hogy mivel neked van ilyen papírod, ezért választhatsz, hogy matekból érettségizel-e, vagy két szabadon választottból érettségizel (mármint az egyébként szabadon választott mellé választhatsz még egyet a matek helyett), viszont ahelyett másik természettudományos tárgyból kell érettségit tenned.
2013. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. nov. 14. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!