Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolákban kultúráltabbak...

Középiskolákban kultúráltabbak a gyerekek, mint az általános iskolákban?

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolától függ, van ahol néhány tanárnak köszönhetően mindenkibe bele lett verve a tiszteletadás, van ahol meg nincsenek ilyen kemény tanárok.

Az én középiskolámban egy tanár volt, akitől az egész iskola nagyon félt, de a való életben meg egyébként tök rendes. De az óráin a légy szárnycsapását lehetett hallani, amikor ő nem beszélt.

2014. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó iskolában igen, mert oda sokan járnak tanulni, és ez valamiért összefüggést mutat azzal, hogy sokan jönnek normális családokból, ahol tisztelete van a kultúrának.


Egy gyenge iskolában meg azok vannak, akik az általánosból nem jutottak be a jó középiskolába, és annak is megvan az oka.

2014. jún. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szakmunkás képző az az alja mindennek. tisztelet a kivételnek de hát az valami borzasztó ami ott megy.persze itt is van kivétel de azokba csak 4+ átlag felett lehet bekerülni.


Egy jó gimnázium na az leírhatatlan.Ott nincs semmi alázás szemétkedés, mindenki segítőkész, barátságos. ez az én tapasztalatom

2014. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szakközépbe mi a helyzet? :)
2014. jún. 13. 09:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Főleg ha egy borsodi faluból kerülsz be egy város gimnáziumába.
2014. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit. Én egész jó gimibe jártam, de ott is ugyanúgy ment a szemétkedés mint általánosban, csak kicsit "érettebb" módon.
2014. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, a többi választól függetlenül ( mert nem olvastam el őket ), hogy azért, mert az általános iskolában, legalább is itt Magyarországon, azok a gyerekek tanulnak akik a településen, annak környékén élnek. Ott nem lehet megválogatni legjobb tudomásom szerint a diákokat, ennek következtében vannak normálisabbak és kevésbé azok. Amikor azonban gimnáziumba kerülsz ( attól függ, hogy milyen tanuló vagy ) a saját kalibereddel kerülsz egy légtérbe. Ott már az általánosban megszokott mércédhez képest kulturált gyerekek vannak ( többé kevésbé ), ez annak az oka, hogy te úgy érzed, a gimikben, középiskolákban, szakközépekben a te színvonaladhoz mérve átlagos gyerekek vannak, nincsenek kiemelkedők (különösebben) se lebukók ( 1-2 kivétellel ), így azt az érzést ecsetelik, hogy ott jobb a társaság sokkal, még ha nem is van így.
2014. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szakközépbe is vannak. Én erős szki-be jártam, de ott is ment a szivatás, és kétszínűsködés. Ha nem tanultál túl fényesen általánosba az szívás, mer nem biztos, hogy jól fogod érezni magad (bár nem is az a lényeg..) De ezért is célszerű lenne, hogy olyan társaságba kerülj vagy színvonalas helyre.. Csak erre nem minden gyerek gondol.
2014. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szerintem NEM! pont forditva. (tapasztalat)
2014. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!