Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyik családtagomnak...

Ha az egyik családtagomnak volt kisebb rendőrségi ügye, attól még jelentkezhetek rendészeti vagy honvédelmi pályára?

Figyelt kérdés
Az NKE-re szeretnék majd jelentkezni jövőre, csak az egyik családtagomnak volt kisebb rendőrségi ügye, de már több, mint 10 éve. (ittas vezetés, lopás)Azóta semmi hasonló nem fordult elő, dolgozik tisztességesen stb. Érdekelne, hogy ez ront az esélyeimen a környezettanulmánynál és vizsgálatoknál? (elsősorban katonai pálya érdekel, de ha arra nem jön össze a pont, akkor rendészeti, vagy katasztrófavédelmi, de mindenképp ezek az irányok)

2014. jún. 14. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

NKE-n nincs átvilágitás.


Jelentkezésnél Fizikai, pszihológiai, és EÜ alkalmassági van.

Pszihológián javaslom titkold el ezt a részt (hogy van büntetett előéletü a családban) nem fognak utána nézni.


Miután sikeresen felvettek a beiratkozáskor lesz szükséged az erkölcsi bizonyitványodra. Ebben a te esetleges büntetted szerepelhet. De a családtagjaidé nem.


Ergo: Jelentkezhetsz minden további nélkül. (én idén jelentkezek oda, és hasonló eset van itt is.)

2014. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megnyugodtam valamennyire.
2014. jún. 15. 08:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Sz*rt nem néznek utána...Én is most jelentkeztem, sikerült minden, a héten voltam pályaorientációs beszélgetésen, és oda olyan papírokat kellett vinni, hogy a veled egy háztartásban élők is beleegyeznek abban, hogy lenyomozzák az életed...
2014. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg persze az ő életüket is, nem csak a tiédet. Plusz mesélte egy srác ott, hogy még házhoz is kijöhetnek megnézni h hol laksz meg hogyan, meg ilyesmi.
2014. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" Sz*rt nem néznek utána...Én is most jelentkeztem, sikerült minden, a héten voltam pályaorientációs beszélgetésen, és oda olyan papírokat kellett vinni, hogy a veled egy háztartásban élők is beleegyeznek abban, hogy lenyomozzák az életed...


Meg persze az ő életüket is, nem csak a tiédet. Plusz mesélte egy srác ott, hogy még házhoz is kijöhetnek megnézni h hol laksz meg hogyan, meg ilyesmi."


Gondolom RTK-n voltál igaz?

Mert ott talán télleg van ilyen mintha hallottam volna.

Én HHK-ról beszéltem, oda jelentkeztem ott nincs ilyen átvilágitás. Orientációson 1etlen papírt kapsz (vinni nem kell semmit a csekken kivül) ami a bizottság döntéséről szól.


Gondolom RTk-n a rendőri képzés miatt lehet ilyesmi. Katona lehet valaki akinek a családjában van probléma, rendőr ezekszerint nem.

2014. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor HHK-ra mehetek, és ha oda nem elég a pontom, akkor katasztrófavédelemhez? Bár az is RTK-n van.
2014. jún. 15. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Katasztrófavédelmet nemtudom.

HHK-ra jöhetsz az biztos. Ott nincs átvilágitás, csak a te életed miatt kell erkölcsi.

2014. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 igen, az RTK-ra készülök :) nekünk kellett vinni egy önéletrajzot, meg ezeket a lapokat amikben én meg a velem egy háztartásban élők is beleegyeznek a levizsgálásban. Meg az egyik lapon kitértek arra, hogy volt-e szabályszegésed az elmúlt 15 évben meg ilyesmi :D
2014. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!