Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem választásánál mennyire...

Egyetem választásánál mennyire tanácsos gyengébbet jelölni olyan megfontolásból, hogy kisebb a kibukás esélye?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, maga az ötlet biztonsági okokból nem egy új dolog, elég sokan csinálják ezt, hogy bejelölnek még vmit, biztos, ami biztos, de arra is gondolni kell ,hogy vajon egy "gyengébb" egyetemmel is ugyanúgy el fogsz tudni helyezkedni illetve az már régen rossz, ha már most tartasz attól, hogy ki fogsz bukni. Mindig a maximumra kell törekedni és tanulj úgy, hogy ne bukj ki :) persze tudom, könnyen beszélek, de nem szabad úgy hozzáállni, hogy lehet nem sikerül, mert mi van , ha mégis?
2011. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez mind szép és jó. Na de az a kérdés, hogy nyerek-e annyival többet, mint amennyi kockázattal többet vállalok?


szerintem nem.

2011. nov. 12. 22:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül lesz kisebb a kibukás esélye. Manapság elég nehéz kirúgni egy hallgatót az egyetemről, "hála" a kreditrendszernek. Persze ez egyetemfüggő, van ahol ha nincs meg a minimális kredited, akkor kalap-kabát és mutatják az ajtót, máshol "csak" áttesznek fizetősre - ami sokaknak a kirúgást is jelenti, mert nem tudják finanszírozni a tanulmányaikat saját zsebből.


Az, hogy kibuksz az egyetemről, az RAJTAD áll, hogy mennyire vagy kitartó, és mennyit tudsz elviselni. Első félévben az egész egyetem egy nagy mellkason vágással ér fel. Ha azt túléled, nagy az esélye annak, hogy végig is viszed.

2011. nov. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!