Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanárképzésen...

Osztatlan tanárképzésen (történelem) mennyit kell tanulni? Milyen óráitok vannak?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm történelemtanár akar lenni, jelentkezett, és érdekelné, hogy mennyire kell sokat tanulni, mennyire megterhelő szak. (Valakiktől olyasmiket hallott, hogy egy nap alatt 5000 oldalas könyveket kell elolvasni.)


Illetve, milyen óráitok vannak?


Köszönöm a válaszokat.



2014. jún. 17. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam 5000 oldalas könyvről... amúgy ha elosztod a félévre, akkor nem vészes, csak ha kb. semmit nem csinálsz, és a vizsgaidőszakban akarod bepótolni.
2014. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A töritanári képzésben nem a töris tárgyak a vészesek, hanem a pedagógiai tárgyak. Bár azokat is túl lehet élni.


Ez az 5000 oldalas könyv dolog hülyeség, biztos valami szerencsétlen nem szeret olvasni, ezért felnagyította, mintha valami szörnyű dolog lenne. De aki nem szeret olvasni, ne is menjen humán szakokra. Ez az ismerősödnek is szól, ha attól fél, hogy sokat kell olvasnia.

2014. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedagógia tárgyak vészesek? Ez még viccnek is rossz... Én mondhatom. Elvégeztem, szigorlatoztam, speckollokat is végeztem, de a pedagógiai tárgyak, hát nevetségesen könnyűek voltak. Játék a fénnyel (már pedagógiai tárgyak). :)


Normálisan a szakmai tárgyaknak kéne sokkal megerőltetőbbnek lenni. Nem töri szakos voltam, de nagyon remélem, hogy ott is a szakma a komolyabb kihívás...

2014. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző! Oktatási intézménytől/tanároktól függ, milyenek a pedagógiai tárgyak. Nálunk komolyan bevarrják a pszichológiát, a pedagógiában pedig a durva szakirodalmakat. Volt olyan vizsgám, hogy több ezer oldalt kellett olvasnom. Nem tudom, hova jársz, de a pedagógia az nem "játék a fénnyel".


De nem azt mondtam, hogy nehéz, nekem az a gáz benne, hogy rengeteg dolog egyszerűen nem érdekel benne, de mégis meg kell tanulnom. Ilyen értelemben felüdülés hozzá képest a szaktárgyak tanulása. Törihez, magyarhoz (ezek a szakjaim) sokkal többet kell olvasni, készülni, de mégis jobban szeretem ezeket és könnyebben mennek, mint a pedagógia/pszichológia tárgyak, amiket sok ember nem szeret (nem csak én vagyok így, hanem kb. mindenki ott, ahol én tanulok).


Elhiszem, hogy nálad csak játék a fénnyel, de légyszi, ne általánosíts.


(Kezdem már érteni, miért tart ma a magyar oktatás, ahol...)


Játék a fénnyel...

2014. jún. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legyen annyi elég, hogy egy elég nagy egyetemre jártam.


Sajnálom, továbbra is tartom, hogy nálunk nevetségesek voltak ezek a számonkérések. Az oktatók természetesen komolyan vették, meg egy-két diák. Volt, aki beugrót is íratott írásban, de ez semmit nem változtatott azon, hogy érdemi tananyag nem volt és minimális készüléssel lehetett teljesíteni a tárgyakat. Órákban mérhető készüléssel.

Továbbra is tartom, hogy játék volt a fénnyel (nálunk). Egyrészt azért, mert nem igazán volt érdemi tananyag, másrészt, mert könnyedén lehetett teljesíteni pár óra készüléssel.


Könyvből nem lehet ezt megtanulni, a pedagógia az érzék kérdése és leginkább gyakorlaté.

A pszichológia kicsit más volt.

2014. jún. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!