Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. Kémiapótvizsgára, hogy és...

9. Kémiapótvizsgára, hogy és mi képpen tanuljak?

Figyelt kérdés
Milyen sematika szerint tanuljak és hasonlók..

2014. jún. 17. 19:07
 1/4 anonim válasza:

Minden nap szánj rá elég időt, szerintem egy-két órát. A mi könyvünkben 40 lecke volt, szerintem 1 óra alatt tudsz végezni egy leckével. Amikor egy téma lezáródik, kérj meg valakit, hogy kérdezzen ki, gyűjtsd össze az összes fogalmat, képletet, egy témához kb. 3-5 oldalt tudsz kigyűjteni. A pótvizsga előtti napokon ne foglalkozz már nagyon vele. Ha a tanévből maradt doga meg, ami ki is van javítja, azokat nézegesd. Írj magadnak dogákat, olyan dolgokból, amik egyáltalán nem mennek.

A lényeg: muszáj vele foglalkozni mindennap, nem lehet kihagyni egy napot sem és nem parázni tőle. Ha tanulsz rá, biztosan megkapod. Jövőre meg tanulsz rá :)

2014. jún. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tanulással nincs gond mert ha elhatározom magam foglalkozok vele stb.. Csak az a probléma hogy a kéma tanárom kijelentette h aki nála év végén bukik ( pofára osztályoz amit szintén év elején kijelentett ) azt 99,999% hogy nem engedi át pótvizsgán ezért mindent perfectül meg kell tanulnom h ne tudjon megszivatni:S
2014. jún. 17. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezdd el megtanulni a tankönyvből (ajánlom a mozaikos könyvet). Ne csak magold, hanem próbáld meg megérteni, átlátni az összefüggéseket és akkor a tanár nem tud kicseszni veled.

(Nekem is kaotikusnak tűnt 9-ben, most pedig csináltam egy 90%-os kémia emelt érettségit :) )


Ha segítségre van szükséges, szólj.

2014. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 C2H5OH ***** válasza:

Ahogy az egyetemen tanulom a szerves vagy szervetlen kémiát:


-Egyszer átolvasom az egészet

-Megnézem milyen alfejezetekre van osztva az anyag, a te esetedben ez áltkém/szervetlen/szerves szerint lesz nagy eséllyel (sosem tételek szerint tanultam a kémiát)

-Kiírom a triviális neveket, szerkezeteket, mondanám hogy képletet is de sok nem lesz a tiédben, talán csak a pH mint a koncentráció negatív logaritmusa

-Kb. tízszer átolvasok egy fejezetet, következő fejezet

-Átvettem az egész alrészt, most azt olvasom át többször

-(...)

-Miután mindent legalább hármasra tudnék, elolvasom az egészet könyvként többször, minden nap elolvasom még egyszer amiket már átvettem


Az én módszerem az év közben hétvégén + vizsgaidőszakban és előtte a laza egy-két hetes tanulás, amivel le is ülepedik az anyag. Nagyon tudok stresszelni, így a felületes tanulással nem minden jönnek elő a dolgok pl kellemetlen helyzetekben.


Megeshet, hogy neked bőven kevesebbszer kell majd tanulmányoznod a dolgokat, én inkább a több, alapos és nem kapkodós munka híve vagyok mint a "három napon át napi 16 órát seggelek és vizsga után el is felejtem az egészet".


Amúgy nem szeretnék nagyon bölcselkedni, de általános tapasztalatként szívesen megosztom hogy az életben amit csak halasztasz és meg kellene csinálnod azt később több munkával és sokkal nagyobb szívás keretei között hozod be. Voltam már a cipődben és nem egyszer fordult elő, hogy 4-5 nap alatt kellett 160 oldalt a majdnem nulláról elsajátítani, de ennek semmi értelme. Szépen tanuld végig a nyarat. Azt a cirka 50-60 órát amit bele kell most ölnöd durván négy hónap fél órás könnyű tanulásával is simán tudtad volna adni. Persze nem tudom a dolgok hátterét, de még az egyetemen sem buktatnak meg arcra ha tudsz mindent és érted is amit mondasz. Vagy csak okos fejet vágsz hozzá és jókor bólogatsz.


Ha anno nem akarnak meghúzni fizikából, szerintem sosem kerültem volna a vegyészpályára. Nézd a jó oldalát: még a végén megszereted a tudományokat is. :)

2014. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!