Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kereskedelem-marketing vagy...

Kereskedelem-marketing vagy turizmus-vendéglátás? Mindkettő angol nyelven lenne. Melyik legyen az első helyen?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
A két képzés hasznosságára való tekintettel a sorrend lényegtelen.
2014. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:(
2014. jún. 18. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Én szerintem a kereskedelem-marketinget jelölném meg elsőnek.
2014. jún. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a turizmus-vendéglátást választanám. Annak van most jövője. A másik nekem száraz lenne.
2014. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó, miből gondolod, hogy annak van jövője?
2014. jún. 19. 11:48
 6/6 anonim válasza:
turizmus-vendéglátás. Magyarországon jelenleg a turizmus az, ami a legjobban fejlődik, ezen belül is az egészségturizmus. Az emberek bármilyen szegények, költenek arra, hogy néha-néha pihenjenek egy fürdőben vagy szállodában. Nézd meg a turisztikai városok idegenforgalmát, hogy nyáron lehetetlen szállást találni, sőt a téli időszakban is zömmel telítve vannak. A Széchenyi terv is folyamatosan fejleszti a szállodákat, fürdőket, wellness-t stb. Persze ne gondold azt, hogy egyből igazgató leszel, hanem sokszor igaz az a tény, hogy recepciósként kezded, de mivel te diplomával kezded a munkát, így a ranglétrát gyorsan végig tudod járni és mehetsz több irányba (front office manager, szállodai menedszer, wellness menedszer, értékesítés, marketing stb. Az jó, hogy angol nyelven tanulod, de emellett kell más nyelv is. (nálunk a román, lengyel, orosz közül vmelyik általában kell, hogy felvegyenek) Ha nem a szállodázás vagy a fürdő érdekel, akkor tudsz menni a hivatalokba a városfejlesztési osztályokba, lehetsz turisztikai referens vagy menedszer stb. Elég széles a skála, de akik "büfészakozzák" még véletlenül se tudják azt, hogy mit jelent az, hogy turizmust tanulni és végezni.
2014. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!