Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik Budapesten egyetemisták...

Akik Budapesten egyetemisták (de vidékiek), hogy oldjátok meg az étkezést? Hol kajáltok?

Figyelt kérdés
Az egyetemeken általában nincs menza... főleg Semmelweis Egyetem hallgatóit várom, de más válasz is érdekel! Egyik ismerősöm a Károlira jár, ők a közeli kórházban esznek (mert a Dékán kötött szerződést az ottani üzemi konyhával). Nekem egyébként az olcsó üzemi konyha felelne meg, a drága éttermekre nincs pénzünk...

2014. jún. 18. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Vesznek olcsón valahol (éljen a kínai), vagy főznek maguknak (ez utóbbi a legolcsóbb megoldás).
2014. jún. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
"Vesznek"... konkrétan egyetemistákra vagyok kiváncsi, nem laikusokra. Amit írtál, azon kívül mi van még??? Milyen lehetőség? Várom a válaszokat...
2014. jún. 18. 22:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Azt vesznek ami kis pénzből is kijön!

Attól, hogy valaki azt írta, hogy "vesznek", még lehetett egyetemista régebben...ezt ne feledd!!!!

2014. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
A hét elején az otthonról hozott kaját eszed majd a közepe fele elfogy így elmész valami kinaihoz vagy rendelsz pizzát majd csütörtökön tescós zsemle meg májkrém majd szombaton go haza és kezdődik minden elölről ...
2014. jún. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak lehetek, még vagyok (igaz ha jól megy pár hétig), de hidd el az 5 év alatt elég sokat tapasztaltam abból, hogyan lehet kevés pénzből olcsó kaját venni vagy készíteni.


Bár valóban, az otthonról hozottat nem is említettem, azt hittem az természetes.

2014. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 2-3 hetente járok haza, akkor hozok otthonról meleg ételt, amit eszek utána 3-4 napig. Ezenkívül főzök hétvégente, és szintén azt eszem pár napig.. Az elmúlt egy évben sosem ültem be menzára vagy bármi ilyen helyre kajálni. Suliba viszek szendvicset, gyümölcsöt, és ha hazaérek, akkor eszek főtt ételt. Persze valamikor legelőször főtt ételt délután 4-5kor eszek, de ez van. Vagy csak vacsira eszek főtt ételt. Se időm, se lehetőségem arra, hogy megebédelgessek valahol. Így sajnos elég összevissza eszek, de ez szerintem együtt jár az egyetemista léttel.. :D
2014. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A SOTE kolikban van konyha, így ha tudsz főzni és unod a gyrost akkor meg van oldva, ha nem tudsz főzni akkor megtanulsz. Amíg kitart az otthoni kaja addig nincs gond, de nem minden hétvégén fogsz majd tudni hazamenni.

És senki sem jár napi szinten drága étterembe, egy kifőzdében a napi menü 6-800 Ft, egy gyros vagy kínai is 5-700 körül mozog. Ez elég vállalható.

2014. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

azért minden nap kiadni ebédre 500Ft-ot elég húzós tud lenni...

én otthonról viszek az kitart egy darabig aztán bemutatom a főzőtudományomat, az is jó megoldás tud lenni, ha vannak szoba vagy lakótársaid ha velük közösen főzöl valamit és akkor mindenki beszáll valamennyivel, sokkal olcsóbban ki tudsz így jönni mintha elmennél bárhova

2014. jún. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Lazább napjaimon beülök valahova, eszek valamit. Egy menüs kajáldában, ahol 7-800 forintért jól lakok, eszek egy hamburgert, vagy gyrost, bármit, ami "párszázas". Azért az egyetemek általában jól körbe vannak pakolva ilyen helyekkel.


Amikor éppen van időm és kedvem főzni, illetve nincs pénzem enni valahol, akkor főzök, főzünk valamit a kolis haverokkal. Hol egyedül, hol 2-en, de van hogy 8-10-en is összevergődünk. Paprikás krumpli, tészta ételek, csilisbab, mindennemű tojás... Ezek tök egyszerűek, nem túl drágák, ha sokfelé osztjátok, ha pedig magadra csinálod, akkor 3-4 napig is eheted akár, így szintén olcsóbb, mint beülni bárhova is.


Nekünk van fagyasztónk is, így ha néha hazatévedek, akkor hozok fagyasztott dolgokat. Viszont pl. rántotthúsom, vagy sajtom mindig van a fagyóban, általában krumplim is. Ha gyors kaja kell és nincs időm vagy pénzem, akkor csak bedobom az olajba és néhány perc alatt ott a kaja. Nem a legjobb, de mégsem mindig csak a hideg.


Haza 3-4 hetente járok, ilyenkor 1-2 napra elég kaját hozok csak, szóval ez nem annyira opció. Anyuék inkább hideg kajával támogatnak, az "tartósabb" és szintén jól jön. Vesznek vajat, szalámikat, zöldséget, gyümölcsöt, pár edény fagyasztott kaját küldenek és kész.

2014. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem minden hétvégén hazajövök, így könnyebb a helyzetem. 3-4 napra viszek kaját, átlagban így van hogy csak heti egyszer - vagy még annyiszor sem - kell gondolnom a kajálásra. Amúgy nálunk a suliban nagyon jó menza van, jól főznek, olcsó, 5 féle menü, állandó kaják, szendvicsek, hambi, stb. Ha nem ott, akkor egy kis kínai, blahán mekiben napi menü, vagy veszek a trioban gyrost, esetleg kétszázért egy pizzát meg még hozzá kétszázért sparban salátát (kukorica, sárgarépa, saláta) meg egy natúr joghurt és kész is :) Gyakran veszek egy salátamixet és hozzá kínaiban tésztát vagy főzök rizst, ez a menü nekem heti egyszer simán elmegy :)
2014. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!