Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén várhatóan mennyit emelked...

Idén várhatóan mennyit emelkedik a ponthatár a SE ÁOK-on (Semmelweis Orvosi)?

Figyelt kérdés
463 ponttal biztosra vehetem, hogy felvesznek?

2014. jún. 19. 21:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyrészt, biztosra veheted, hogy felvesznek, másrészt, valóban felesleges volt kiírni pontszámmal. Ha szimplán annyit kérdezel, szerintünk mennyit nő a ponthatár, akkor is olyan értelmű válaszokat kaptál volna, hogy talán 10 pont körüli értékkel, de az sem biztos.

Így valóban dicsekvés-szaga volt, mert ha arra vagy kíváncsi, hogy van-e egyéb felvételi követelmény, mint a ponthatár elérése, akkor meg azt is kiírhattad volna. Szóval, elhiszem, hogy nem dicsekedni akartál, de félreérthető volt.

Amúgy van egy orvosi alkalmassági, amin még át kell esned, ha hepatitszes vagy, vagy ilyesmi, az gáz. De nem hiszem, hogy bármi bajod van, szóval, gratulálok a felvételidhez.

2014. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ennyivel tuti, hogy felvesznek

Akkor nagyon jóra sikerülhetett az emelt kémiád és bioszod

2014. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Hogy csináltad?
2014. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Előző! Nem akarok dicsekedni ezért inkább nem szívesen írnám le, hogy sikerült. De ha érdekel, a kémia 86 %, biosz 90 lett, a vitt jegyekből idén volt egy 4-esem (irodalom), tavaly is egy 4-es (matekból), a többi ötös... a középszintű érettségik 86-95 % között sikerültek.
2014. jún. 20. 22:18
 15/23 A kérdező kommentje:

IGAZATOK VAN, nem kellett volna kiírni a pontszámomat, de tényleg nem akartam dicsekedni... :/ és nem akarok háborúban állni a 68%-os vidéki orvostanhallgatóval sem, szóval bocsi, hogy sértegettelek... csak nem bírom, ha engem is sértegetnek.


Tehát akkor nincs olyan felvételi vizsgálat, vagy hasonló, mint pl. egy rendőrképzőn, vagy az óbudai egyetemen villamosmárnöknél "motivációs elbeszélgetés"...


Tehát hogyha nyilvánosságra kerültek a ponthatárok, akkor utána nem kell bemennem az egyetemre. De szeptember elején kezdődik a regisztrációs hét, arról kapok értesítést, vagy nekem kell figyelgetnem a SE honlapját?

2014. jún. 20. 22:18
 16/23 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen vizsgálat vagy beszélgetés. Aki a ponthatár felett van, azt felveszik.


A honlapot szerintem fölösleges nézegetni. Én legalábbis még sosem láttam ott ilyesmi információt kiírva. Legutóbb postán küldtek levelet a felvetteknek, és abban benne volt minden, amit tudni kell. Szerintem ez idén sem lesz másképp. Szóval ne aggódj, mindenről időben fogsz értesülni.

2014. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"és nem akarok háborúban állni a 68%-os vidéki orvostanhallgatóval sem, szóval bocsi, hogy sértegettelek..."


Én kérek elnézést. Nem szeretem a pöffeszkedő nagyképű embereket, a kérdésed pedig abszolút rongyrázásnak tűnt. Kicsit rosszul tetted fel.

Ha eléred a ponthatárt, akkor felvesznek orvosira, tehát az, hogy medikus leszel már biztos. Orvosi vizsgálat minden évben van, de nem igazán veszik komolyan. Vinned kell egy igazolást arról, hogy be vagy oltva hepatitis B ellen, meg vinned kell egy tüdőszűrő leletet, ott még mérnek egy vérnyomást és kb. ennyi.

A teendőidről pedig a ponthatárok kihirdetése után egy-két héten belül levélben tájékoztatnak.

2014. jún. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Idén még várhatóan hányszor fogjátok feltenni ezt a kérdést?

Ne kelljen már kiszednem a kulcsszavak közül az egyetemet, mert naponta 20 ilyen kérdést feltesztek...

(Ennek meg aztán végképp nincs értelme 463 ponttal...)

2014. jún. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nyugi, én is be vagyok állva kulcsszavakban a biosz érettségire, ott is mindent százszor feltesznek. :D


Az a baj, hogy mostanában a gyik nem mutatja kérdés kiírása előtt a hasonló kérdéseket, mint régen... De legközelebb rákeresek inkább hasonló kérdésekre is, nem akarom gyarapítani a felesleges kérdések táborát...


Bár ez így nem volt felesleges, meg tudtam, hogy van egy orvosi vizsgálat (nem gondoltam volna).

2014. jún. 21. 06:58
 20/23 anonim ***** válasza:
Az az orvosi vizsgálat tényleg smafu, vinned kell oltási könyvet, van egy vérnymásmérés, meghallgatják a tüdődet, ki kell jelenteni, hogy nincs eltitkolt betegséged, megnézik a szemedet, ha van szemüveged, megkérdezik, milyen. Ja, meg a súlyodat, magasságodat. A tüdőszűrő most nem rémlik, kötelező-e első évre, én egyéb okból már azelőtt elmentem, hogy megtudtam, felvettek, így vittem azt is. A mostani vizsgálatunkon már kötelező volt. Nálunk Pécsett ez a rendszer, gondolom, SOTE-n is hasonló. Biztos kapsz hivatalos levelet, lesz gólyacsoport fb-n stb. mindent meg fogsz tudni időben.
2014. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!