Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményed ezekről a...

Mi a véleményed ezekről a jelölésekről? (felvételi)

Figyelt kérdés

1. BCE-KTK emberi erőforrások

2. PPKE-JÁK igazságügyi igazgatási

3. BCE-GTK gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki

4. BCE-ÉTK élelmiszermérnök

5. SZIE-GTK gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki


Mikor jelöltem körbenéztem, hogy mit 'tudok' jelölni, ugyanis nem tettem emelt szintű érettségit. Az egészségügyi/műszaki/informatikai/pedagógiai/társadalomtudományi szakokat hamar kizártam. Kicsit bánom, hogy nem jelöltem meg a pénzügy és számvitelt, mert talán oda meg lett volna a pont. :(



2014. jún. 21. 10:11
 1/9 A kérdező kommentje:
oda is*
2014. jún. 21. 10:17
 2/9 anonim válasza:
45%
A véleményem az, hogy gőzöd sincs mit akarsz csinálni.
2014. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad hogy államit jelöltés e vagy ebben van fizetős vagy mindegyik fizetős..sok a variációs lehetőség.

emberi erőforrások állami 443 pont ezt előre meghatározták még év elején a minisztériumban

Igazságügyi igazgatási szak 424 pont az állami ez is előre eldöntött ponthatár államin.

A többi szakodon a normál ponthatárhúzással lesz meghatározva a július 24-én a ponthatár.

A legjobban az élelmiszermérnök szakkal jársz, az sok helyre kelendő végzettség. A gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki szak nem annyira tudom hova is jó, de nem hangzik rosszul. Helyedben én BCE-ÉTK élelmiszermérnök szakot tenném előre, utána a két agrál mérnökit, többi sajna nem sokat ér.

2014. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszaitokat, sajnos tényleg nem nagyon tudom mit akarok, választásnál úgy voltam, hogy megpróbálok olyat választani, amit hasznosnak találok, és még talán szeretni is tudnám. Az agrár terültem csak az állatorvosi volt jobb, oda viszont emelt kellett, a jogi területre, csak az igazságügyi igazgatási szakra nem kellett emelt érettségi, a gazdasági szakok között se oly sok választás. Állami ösztöndíjas helyeket jelöltem, csak.

Reménykedek, hogy valamit csak érnek. Ha máshogy nem, akkor egy Msc-vel. A HR után pl: pénzügyre is lehet menni.

A vidékfejlesztésinél tolmács mesterképzésre is lehet jelentkezni. Majd meglátom hogy döntök, de még hátra van a szóbeli érettségim.

2014. jún. 21. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Melyik nap lesz a szóbelid?

Sok sikert

2014. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szerda :(
2014. jún. 21. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Az élelmiszermérnököt is kizárhatod. Attól, hogy agrár képzési terület, ugyan azok a tárgyak vannak, mint biomérnököknél. Nem egy BME, de van bőven műszaki tantárgy és jó sok fizika, kémia.
2014. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) kizárhattam végre az utolsó 3 jelölést :) az első kettő nekem nagyon jó lesz, közülök valamelyik :)
2014. jún. 26. 07:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöknek szakra nem éri meg menni sajnos:S Többit nem ismerem.
2014. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!