Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem lennének a szakközépisk...

Ha nem lennének a szakközépiskolákban, szakiskolákban (szakmunkásképzőkben) problémás gyerekek, elmennétek oda tanulni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Például csoportosítani őket(bajosabb gyerekeket egy csoportba rakni.)Így a gyengébb,de normálisabb gyerekeknek nem kéne félnie...

2014. jún. 21. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Iskolafüggő. Nálunk 4 szakközepes tagozat volt és hát a saját évfolyamomról tudok inkább példát mondani. Konkrétan egyik osztályra se lehetne azt mondani, hogy bajosabbak jártak oda, de 2 osztály volt, amelyik összességében gyengébb volt tanulmányi szempontból, volt egy osztály, amelyik úgy elvolt, szóval se feltűnően buták, se zsenik, de volt egy osztly amelyik a saját szakmáján belül rendszeresen nyert versenyeket meg asszem OSZTV-t? (a szakközepeseknek az OKTV megfelelője :D ) Szóval én bármelyik osztályba nyugodtan beültem volna, nem féltem volna tőlük, sőt a 2 gyengébb osztálybl néhánnyal együtt jártam angolra, mert úgy volt a csoport beosztva (kismillió csoport volt attól függően, kinek hányadik nyelv és milyen szinten). Én gimis voltam, de nem mondhatnám, hogy bármelyik szakostól féltem volna, összességében egyik évfolyamról se. Te pl. hugom szakközepes egy kevésbé jó suliban, nem mondta, hogy bárkitől is félne, pedig ő szakközepes és szakiskolás suliba jár, szóval azért oda a gyengébbek járnak. Viszont van itt is 2-3 konkrét iskola, ahova bajosabb/butább tanulók járnak, oda alapból nem is nagon jelenkeznek mások. Ezért nem is teljesen értem ezt a kérdést. Nálunk alapból elkülönül, a bajosabb buták máshova mennek, mint a szimplán kicsit gyengébbek, akik tanulni szeretenének, de a szakközepesek se feltétlenül "gyengék", ismerek olyanokat akik sokkal okosabbak általánosan is gimiseknél, illetve olyanok, akik a szakmájukban nagyon ügyesek, mégha pl. a töri nem is megy nekik.

Na jó, remélem a lényeg kihámozható :D

2014. jún. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ó, látom ott a keresőben a roma szó :) Én pl. a 4 év alatt amit suliban töltöttem jó ha láttam 2 romát a 900 tanuló között, 1 amelyik kicsit problémásabb, de nem magatartásra gondolok, kicsit fogyatékosnak tűnik(nem sértés, tényleg úgy tűnik mintha valamilyen betegsége lenne, most attól függetlenül, hogy roma). De pl. amit írtam 2-3 problémás iskolát ott azért a tanulók nagyobb felét teszik ki romák, de ettől függetlenül nem csak velük van ott baj (ÖSSZESSÉGÉBEN katasztrófa, akik oda járnak). És szimplán az átmenetben, a hugom sulijában több a roma, mint nálunk, de nincs komolyabb baj velük.
2014. jún. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!