Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi tételújrahúzás?

Érettségi tételújrahúzás?

Figyelt kérdés
Ha az első tételt elveszem annak reményében hogy hátha összeszdek egy kettest de nem sikerül mert annyira sem tudom, akkor miután felelek a tanár köteles újat húzatni velem és még egy felkészülési időt és felelést adni, vagy akár egy rossz felelés után megbuktathat? (de nem úgy hogy semmit sem mondok hanem csak úgy hogy nem megy de próbálkozok?)

2014. jún. 21. 21:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Köteles adni póttétel-húzási lehetőséget
2014. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 I.B.T. válasza:
100%

Húzol egy tételt. Kapsz hozzá forrást. Na most ebből a forrásból ha egy csöppet tanultál simán kihozod a 2-est.

Ha viszont nem tudod akkor húzhatsz egy újat. Ugyan úgy kapsz rá időt, kidolgozási lehetőséget.

Az első felelés után nem buktathat meg, elvileg.

De ha nem tudod (nálunk legalábbis így volt) akkor a vizsgabiztos fogja mondani, hogy "Ahogy látom Ön nem tud érdemben hozzászólni a témához, kérem húzzon egy újat. Fáradjon vissza a helyére, kap néhány perc felkészülési időt. Azonban ha nem sikerül kihozni a feleletből a minimum szintet akkor megbukott."

Egyébként nem egy nagy cucc az érettségi. Ugyanolyan felelés mint a többi csak nagyobb a tét (és még van a kezedben egy papír amiről puskázhatsz) ezért mindenki (ahogy én is voltam) be van sz@rva.

Én konkrétan úgy csináltam, hogy (mondjuk én tanultam) felépítettem az egész anyagot a tudásom illetve a forrás alapján. Kimentem és NEM kapkodva, lassan elmondtam. Mikor végeztem megkérdezte a tanár, hogy: "Akarsz-e még valamit hozzátenni?" Mondtam, nem. Kész.

Egyébként egy-egy felelés ideje kb 5 perc. Ezt ha végigdadogod értelmesen akkor révbe értél.

2014. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

Melyik tantárgyra gondoltál?

Nálunk csak magyarból volt valaki, akinek póttételt kellett húznia (aztán megkapta a kettest)

2014. jún. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

köszönöm

énis tanulok de nem minden tételt alaposan ami jobban megy azt csak átolvastam remélem nem bukok meg

2014. jún. 21. 22:11
 5/24 A kérdező kommentje:
a törit az jobban megy és pont magyarra gondoltam irodalomra
2014. jún. 21. 22:11
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Ennyire nem szabad izgulni, úgy kell odamenni, hogy azért legalább a közepess biztos megvan
2014. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Az írásbelid milyen lett?

Mert kb. olyanra szokott sikerülni a szóbeli is

(persze azért lehet jobb is)

2014. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Győzni megyünk, de a kettes is jó lesz! :) Ha a 4(vagy 5) év alatt valamennyire is figyeltél magyarórán lazán összeszeded a 2-est. Úgy ne menj oda, hogy valamelyik tételd nem nézted át, minimum olvasd át őket és azért legyen 5-6 érdemi információ, amit el tudsz mondani. Pontozzák az előadást is, szóval azt a keveset is amit tudsz próbáld jól előadni (magabiztosan, amennyire lehet valamivel vezesd be a tételd meg valami sorrend alapján mond). Lehet tételt újrahúzni, ha a legalapabb dolgokat se tudják kihúzni belőle, de azért ez ritka, a legtöbb diák összekaparja a minimum pontot, ha más nem a tanár rugdossa át (nálunk akkor huzatott a tanár új tételt mikor az egyik srác nem tudta mikor adták ki az aranybullát, de úgy általánosságban azt se tudta az mi)
2014. jún. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgabiztos nincs is az érettségin.

Ha a feleleted értéke nem éri el a szóbeli pontszám 12%-át (ez magyarnál 6 pont), akkor az elnök (nem a tanár) egy alkalommal új tételt húzat, amire megint adnak felkészülési időt, majd felelés után a pontszámodat a gép megfelezi.


Póttétel nélkül csak akkor lehet megbukni, ha elérted a 12%-ot, de a szóbeli és az írásbeli együttesen kevesebb, mint 38 pont.


Azért a tanárok segítenek, nem céljuk a buktatás.

2014. jún. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Senkit sem akarok elkeseríteni, de iskola válogatja.

Nálunk az érettségi úgy nézett k, hogy 8 személyt megbuktattak magyarból és/vagy töriből.

Kettőnél én is bent voltam, és csodálkoztam.

Egyik osztálytársam kihúztam magyarból Ady Endrét és A Húsvét előtt című költeményét. Az osztálytársam makogott is valamit, jó nem volt annyira szép felelet, de a magyar tanárunk segített neki. Az elnök magyar szakos volt 3 kérdést tett fel, nem tudott válaszolni rá az az oszt.társam, az elnök asszony pót tételt húzatott vele. Szegény olyanba húzott bele, amit tényleg nem tudott, de szgyűjtemény alapján próbálkozott. Nem volt elég, bár a gyerek azt hitte. Este osztáskor osztják is az érettségi bizonyítványokat, a gyerek kap egy fehér törzslapot az írásbeli 64% de a szóbeliből 0, 0 pont mindkettő tételre, és a nyelvtanra is.

Képzelhetitek, hogy meg volt lepődve. Hogy őszinte legyek én is be voltam szarv@, hogy nehogy megbukjak. Az elnök nagyon nem volt segítőkész, amikor a tanár befejezte, mindenbe belekérdezett, még olyanba is ami nem tételbe vág.

Hétfőig lehet megcáfolni az eredményeket, csak az a baj, hogy a szóbelinek nincs nyoma.

Szóval készülj, készülj, minden tételhez legalább 5 percig tudj hozzászólni.

2014. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!