Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szegedi egyetemen, ha nem...

A szegedi egyetemen, ha nem érek el 30 kreditet, hanem csak 29-et, akkor kirúghatnak az iskolábol?

Figyelt kérdés
Fizetősön vagyok

2014. jún. 23. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a TVSZ-t!

Egyébként azt nem tartom valószínűnek, hogy 1 félév alatt el kell érni a 30-at, mert félévente 30 az ajánlott, általában alacsonyabb küszöböt szabnak, ha ilyesmiről van szó.

2014. jún. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Félévente 30 ajánlott, ezért ha ennek felét nem teljesíted, vagyis évente 30-at, akkor áttesznek fizetősre. A te esetedben ez nyilván nem érvényes.
2014. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Egerbe jártam.

Ott úgy volt,hogy egy fél évben kell teljesíteni 50% legalább.

Tehát 15 kredit mindig legyen meg 1 félévben minimum.

De ez csak akkor érvényes,ha államin vagy.

Ha fizetősön vagy akkor meg a te érdeked,hogy ne csússz sokat,mert akkor fizethetsz megint egy félévet.


Én államin voltam és volt pár kredit,ami nem lett meg.

3 év után,átraktak fizetősre,de nem teljes félévet kellett fizetnem.Hanem krdeitekként 6000 Ft-ot.


Tehát ha volt egy 2 kredites tárgy,amit felvettem,azért 12 ezret kellett fizetni.

2014. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja,és igen.

Csak évente nézték ezt.Tehát minden évben legyen meg legalább 30 kredit.


Ha minden félévben 1-2 kredittel elmaradsz az még annyira nem gáz,max 1 félévet csúszol,ami elég gyakori.

Nem feltétlen önhibád miatt.

Nekem volt olyan félév,amikor 26 kreditnél nem is tudtam többet felvenni,mert beteltek az a helyek,nem akartak létszámot emelni,ilyesmi.

2014. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!