Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kéttannyelvű érettségin...

Kéttannyelvű érettségin célnyelvi tantárgyból lehet bukni?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy érettségizek angolból emelten + két tantárgyból angolul mert kéttannyelvű osztályba járok. az angol miatt biztos hogy nem lesz meg a nyelvvizsgám, így az egyik választott angol nyelvű tantárgyamból ha megbukok, akkor elvileg meg kéne kapnom a bizit, nem? (van egy hatodik választott tantárgyam is magyarul) szóval igazából a lényeg, hogy kötelező két tantárgyból ilyenkor célnyelven érettségizni vagy nem

2014. jún. 23. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármiből meg lehet bukni. Mikor érettségizel?
2014. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ugye eredetileg úgy van, ha két választott tantárgyból az egyik bukó, akkor az nem kerül be az érettségibe, viszont attól még kiállítják az érettségit. na de én mivel kéttannyelvűbe vagyok ahol muszáj két tantárgynak angolul lennie (ez az egyik választott) és ebből buknék, akkor még kiállítják a bizit? egyébként szerdán
2014. jún. 23. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:

"a célnyelven tanult vizsgatárgyak közül legalább kettőből - annak valamennyi tételéből - célnyelven kell vizsgázni,"


Én ezt úgy értelmezem, hogy ha nincs meg a két angol nyelvű érettségid, akkor nem érvényes.

2014. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor nem érvényes a felsőfok ami járna az angolra. de az angolomat elszúrtam és lecsúsztam az ötösről, így a felsőfokra már semmiképpen sem számíthatok. ezért nem látom értelmét hogy ebből a tantárgyból még pluszba szóbelizzek.
2014. jún. 23. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:

De azért, mert nem lesz valamiből ötös sz érettségid, miért kéne megbuknod? Akkor leszel négyes.

Mindenképpen rakd le a szóbelit is, legfeljebb majd mész ősszel még egyszer javítózni

2014. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De akkor meg egyáltalán nem kapsz érettségi bizit,

ha nem mész el. Vagyis mindenképpen menj el, akkor is,

ha csak kettes lesz vagy hármas

2014. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!