Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogon nehéz önköltséges...

Jogon nehéz önköltséges képzésről államira átmenni?

Figyelt kérdés
hanyas átlag kell hozzá?

2014. jún. 23. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Nehéz. Nem tanulmányi átlag van meghatározva hanem összetett feltétele van, az átlag csak egyik tényező ebben.

Első feltétel hogy legyen veled egy évfolyamon államin tanuló hallgató. Jelenleg olyan aki teljesítette a 464 pontos felvéti ponthatárt, tehát nem túl sok állami támogatott évfolyamtársad lesz. Ha olyan helyen tanulsz hogy 0 hallagató van aki államin van akkor nem lehet átkerülnöd sehogyan sem.

Na szóval az kell hozzá, hogy akit eredetileg államira vettek fel kibukjon, azaz egy év alatt a mintatanterv kreditjeinek felét!!! ne teljesítse. akkor őt automatikusan átsorolják fizetősre, és az ő állami helye marad üres. Erre az üres helyre lehet pályázni azon fizetős hallgatóknak akik legalább 3,5 átlaggal rendelkeznek és a kreditek több mint felét teljesítették. Nyilván azé a hely aki a fizetős pályázók között a legjobb tanulók..

Én pl. 5 egész feletti átlaggal tudtam átkerülni fizetősről államira.(több kreditet vettem fel hogy jobb átlagom legyen) Én évfolyamon eredetileg 18 állami hely volt, 4 hely megüresedett ezekre pályázhattunk...hát 4,8 felett volt esély erre a 4 helyre...

De amikor én kezdetem még nem volt ez az előre meghúzott ponthatár, hanem normál módon lehetett bejutni államira.

2014. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!