Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet önköltséges...

Ruready kérdése:

Hogyan lehet önköltséges képzésről államira menni?

Figyelt kérdés
Kb 3 ponttal fogok lemaradni az állami helyekről. Ha felvesznek önköltségesre, onnan jó tanulmányi eredménnyel illetve hátrányos helyzetűs dologgal? A másodikért nem kérek senki leszólást egyedül nevelnek és elég húzós lenne a 300.000-es tandíj.. :/

2014. jún. 3. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Az nem hátrányos helyzet, hogy nem tudod kifizetni a tandíjat. Erre azt mondják, hogy akkor ne menj egyetemre.

Ha önköltséges leszel, akkor kimagasló(és ez alatt tényleg kimagaslót érts) tanulmányi eredménnyel átvehetnek államira, legkorábban a második félév után.

2014. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 írta. Nagyon jó tanulmányi eredménnyel felkerülhetsz az államira, gondolom valami kérvénnyel. Addig pedig ott a diákhitel. Ha úgy gondolod, hogy megállnád a helyed, és amit tanulnál az is piacképes, akkor ez egy igen egyszerű döntés, be kell vállalni.
2014. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Diákhitelt ne vegyél fel, egy volt tanárom mondta, hogy 30 évesen is fizette, nem volt feldobva a témától.

Amúgy engem is egyedül nevelnek, mert az egyik szülőm meghalt. Ha a kérdezőnél is ez a helyzet, az igenis hátrányos helyzet, mert félárva. De amúgy se rózsás.

Amúgy igen, teperned kell, kérvényezni kell, HA MEGTUDOD, HOGY KIPOTTYANT EGY KÉT ÁLLAMIS. Ha szabadul fel hely, csak akkor lehet pályázni a helyükre.

2014. jún. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Nyugodtan vedd fel a diákhitel 2-őt, ha valami piacképes szakra jelentkeztél. Nem mindegy, hogy ötezresével tudod fizetni vagy ötvenezresével. Másrészről megvan szabva egy minimum havi törlesztő részlet, amit a fizetésedből számítanak ki, ami maximum pár százaléka a fizetésednek. Úgyhogy ha úgy döntesz törleszthetsz havi pár ezer forintot is. Az meg megint más téma, hogy a mai tanári fizetések mellett ki vállalja be az önköltséges tanárképzést.
2014. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
A 17%os lepontozott vagyok. Racionalis ember modjan gondolkodom, ennyire zavar titeket? ...
2014. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igen én is félárva vagyok, a testvérem 14 éves sincs :/ amúgy corvinus kereskeselem és marketing szakára 449 pont kell és onnan fog hiányozni az a pár pont tehát nem valami 260 pontod kegyelem szakon :/
2014. jún. 4. 13:50
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm szépen, nem vagyok hülye! És mivel én ismerek olyat, aki átkerült költségesről államira, tudom, hogy úgy van. Szóval igen, ilyen téren a hátrányos helyzet fogalmát kívülről fújom... Gyermekvédelmiért jár plusz pont, kedves kérdező, azt tudod?

A diákhitelt meg tényleg csak végső esetben...

Még mindig a 17%-osra lepontozott vagyok, aki mondjuk eléggé informált már a felsőoktatásról, mivel már egy ideje benne vagyok (végzős vagyok), és mindennek utánajártam. De ha nem hisztek nekem, járjatok utána. Mindig ezt tapasztalom, a csoportom is semmibe vesz, ha nekik nem tetszőt írok, de mindig nekem lesz igazam, akkor meg rinyálnak. Mindegy, én megmondtam.

2014. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet azért mert hülyeséget írsz?

A diákhitelen csak minimális kamat van, akkor mit számít hogy most fizetsz ki 300-at félévente, vagy majd egyetem után, szinte olyan ütemben, ahogy te akarod?

2014. jún. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha mindenki ennyire erőlteti, menjetek bankba dolgozni, azok ugyanezt csinálják - etetik a népet, hogy jó lesz, de mindig a hitellel van az egyik legelső baj.

Nekünk se rózsás az anyagi helyzetünk, ha nem kerültem volna be államira, nem az egyetemen kezdtem volna, hanem OKJ-n, és utána újrapróbáltam volna, plusz pontokkal. Mert én és a családom is ellene vagyunk a hiteleknek, mert ki tudja a mai világban, hogy mi lesz holnap. De nyugodtan erőltessétek tovább a diákhitelt, de én akkor is sok olyat hallottam, hogy emberek életét keseríti. Erről ennyit, én csak óvni akartam a kérdezőt, mert együtt tudok érezni vele. És nem írok mást, mert úgysem ért velem senki egyet ennél a kérdésnél.

2014. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, és azt nem értem, hogy miért ragad le mindenki mindig egy dolgon... A lényeget meg persze nem nézi a kutya se. Mert hogy nem az volt a lényeg, hogy a diákhiteles tanácsomba belekössetek, az fix.

A kérdésre is válaszoltam, azt persze le se ... magasról.

2014. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!