Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből kell/érdemes érettségizn...

Miből kell/érdemes érettségizni ahhoz, hogy bejussak a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre? Ha versenyeken veszek részt, az ér valamit?

Figyelt kérdés
Rendőr szeretnék lenni. 17 éves vagyok szeretek sportolni, de nem vagyok egy bodybuilder. (Ezen tudnék javítani). Jól tanulok, de nem tudom miből kell érettségizni ahhoz, hogy bejussak az NKE-re. Nincsenek tévhiteim, tudom, hogy nagyon nehéz lesz, de ez az álmom.

2014. jún. 25. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Válaszható tárgyak:

belügyi rendészeti ismeretek v. katonai alapismeretek v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem


Tehát ezekből kell jó érettségit irnod. A pontok 370-430ig mozognak, tehát legalább 1-et emelten kell teljesitened, és nem is akárhogy. Jól kell sikerülnie.

Versenyek 10-20 pontos segitenek ha országos 1-3 helyezést érsz el.

DE ha csinálsz 1 emeltet, mellé egy felső fokú nyelvvizsgát.

Azmár +90 pont a 100ból. 100 pontnál többet nem lehet pluszpontokból összeszedni.


Szóval kemény tanulás, 80-90%-os érettségi a 2 felvételi tárgyadból, egyik emelten, nyelvvizsga, és lehetséges hogy bejutsz.


10x-es tuljelentkezés van ezért marha magasak a ponthatárok.

2014. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Bocsi, de nem ismerem jól ezt az egyetemet és nem tudom, hogy melyik kar kellene, de innen kikeresheted, ott vannak a felvételi követelmények is és hogy miből kell érettségizned.

2014. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!