Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ba/Bsc alapszakos diplomával...

Ba/Bsc alapszakos diplomával lehet tanítani általános iskolában?

Figyelt kérdés
Van pár ismerősöm, aki ilyen diplomával tanít általános iskolában, tehát elvileg lehet, viszont hivatalos fórumokon azt olvasom, hogy nem, mert ahhoz is tanári mesterképzés kell. Mindenki mást mond sajnos. Most mi az igazság?? Van valaki, aki hasonló cipőben jár?

2014. jún. 25. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

én annyit tudok, hogy taníthatnék ott ahol most épp tanulok ha megcsinálom ott a mestert meg egy phd-t


nem kell tanárképzés

2014. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sün!! ***** válasza:
79%
Alapszakos oklevéllel nem taníthatsz hivatalosan sehol sem. Általános iskola alsó osztályához Tanítóképző kell. Felsőhöz, pedig általában egyetemi (MA vagy régi egyetemi) végzettséget írnak elő.
2014. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

régi tanárképző főiskolai diplomával is taníthat nyugodtan valaki általánosban nem csak egyetemi diplomával...

alapszakos diplomával is taníthat valaki ha még a minor rendszerven úgy vette fel a szakirányt és a tárgyakat...

2014. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem taníthat. Jól tudja az ismerősöd, vagy tanárszakos MA kell hozzá, vagy régi főiskolai/egyetemi végzettség tanári képesítővizsgával. A BA/BsC képzés egy nulla, érintőleges az egész, egyenesen felelőtlenség lenne tanítani küldeni egy alapszakost.
2014. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
És ha megvan a BA, az MA pedig folyamatban? Akkor taníthat valaki?
2014. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sün!! ***** válasza:
Akkor tisztázzunk valamit. Állami fenntartású iskolában szabályosan nem lehet tanítani sem BA, sem pedig folyamatban lévő TANÁRI MA képzéssel. Kivétel ez alól természetesen a féléves tanítási gyak. a végén. Alapítványi, egyházi .... iskolákban, tehát NEM állami iskolákban kb. azt csinálnak amit akarnak, de azért ott sem jellemző, hogy eltérnének ezektől a szabályoktól. Diszciplináris MA-val pedig jó eséllyel sehol sem lehet tanítani. Igazából az lehet, hogy mindenki mást mond, de hogy kicsit butaságot az biztos, viszont amit itt leírtam, igen, úgy ELVILEG bármivel lehet tanítani, de nyilván egyik igazgató sem oktondi. Szerintem sokan keverik a régi főiskolai osztatlan oklevelüket, amelyet tévesen aposztrofálnak Ba oklevélként. Javítsatok ki, ha tévednék. Egyébként nekem BA diplomával eszembe nem jutott volna tanítani. A tanítás nem arról szól elvégre, hogy vágod az anyagot. Az természetes már a felvételinél. Az a sok év inkább azért van, hogy rájöjjön az ember, hogy alkalmas-e erre. Ez sajnos egy ilyen pálya. Sok idő kell, mire eldől, ez az a pálya amit akarok 40 évig vagy sem.
2014. júl. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

jól le lettem pontozva, nálunk mégis olyanok tanítanak akik semmilyen tanárképzőt nem végeztek, de szakmájukban nagy tekintélynek számítanak


van egy mesteres diplomájuk, mellette meg egy dr vagy phd és így tanítanak már több éve

2014. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én 3 éve tanítok pedagógus munkakörben egy magánkézben lévő művészeti iskolánál társastáncot (engem vettek fel, mivel más jelentkező nem volt, ez elvileg egy jogi kiskapu a tanításra). Utána jártam, hol táncművészként vagyok bejelentve, hol pedig egyéb szakképzett oktató/nevelőként (ebben a kategóriában nincs a felsorolt munkakörökhöz közöm sem ). Elvileg gyakornokként vagyok felvéve. a szerződésemben pedagógus áll, így a gyakornoki maximális 20 óra helyett 24-et írok alá, ami persze nem számít, de azt hangoztatják, hogy örüljek neki, hogy még így is be tudtak jelenteni, meg h gyakornoki bért kapok. Meg az elmúlt három év nem is számít bele a valódi gyakornoki időbe! Márpedig hallottam olyat, aki ugyanígy tanít három éve és most ped 1-ben van.. Ott meg tudta oldani a munáltató "törvényesen"?
2016. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!