Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyire éri meg...

Szerintetek mennyire éri meg manapság elmenni tanárnak? Mit gondoltok erről, milyen esélyei vannak egy 19 éves fiatalnak, ha tanárnak megy majd érettségi után?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, jövőre fogok érettségizni. A mai felső oktatási rendszerben, ami érdekelne ( pszichológia, kommunkáció, újságírás) nincs esélyem bekerülni. Egyedül a tanár képzés az, ahova felvenénnek és szeretném is csinálni. Magyar-töri szakra mennék. 25 éves leszek, amikor elvégzem. Megérné, lenne rám kereslet, lenne akkora magasabb fizetés?

2014. jún. 28. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem éri meg. A gyerekek és a szülők is egyre hülyébbek.
2014. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, senki nem lát ma hat évvel előre, mi fog itt történni.
2014. jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy nincs esély arra, ami érdekelne? Mindent lehet, csak akarni kell, és tenni érte. Simán be lehet jutni akárhová, csak jól kell megírni az érettségiket. Egy év alatt fel lehet készülni bőven. Pszichológiánál egy emelt szintű érettségit megcsinálsz, amiből kell. Felvin utána kell járni. A többiből sem árt egy emelt. Alapos felkészülés mellett sikerülhet. Esetleg magántanárhoz is járhatsz, ha szükséges. Hidd el nem olyan nehéz az érettségi. Azokat kell nagyon jól megírni, amik oda kellenek, ahová jelentkezel. Humán területen pl magyar és történelem nagyon fontos, azokat 80% körülire, ha megírod, az nagyon jó. Hajrá!
2014. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nehéz.sokat kell tanulni! És két emelttel van esélyed, ha mindkettőt megírod olyan 80%-ra.Rossz a pontszámítási rendszer.. az érettségi pontok úgy vannak, hogy az összesnek az átlaga. Nos, én matekból gyenge vagyok... azt max 50-60% ha megírom és rontja az átlagot. Akkor mondjuk a töri-magyar, az 160. és buktam 40et, és hiába lett mindkettő ötös... így van 230-am kb. akkor a tanulmányi eredményekből 80 pont. 310. és kéne két emelt. így is 410... és 440 a kommunikáció pszichológia.
2014. jún. 28. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Nemrég volt itt egy tanár, aki elmondta a valós keresetét, tehát anyagilag úgy pár év alatt ha jó tanár az ember, akkor bőven megkereshető vele olyan 250-300e havi szinten. Tehát megéri elmenni, csak az elhelyezkedés a nehéz vele, de az nagyon.
2014. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval.:D A tanárok napjainkban igen is jól keresnek, és még várható az emelés. Nem nehéz az elhelyezkedés, hiszen szinte senki sem akar már tanár lenni, pedig megéri. Főleg középiskolában egy jobb helyen ott nem leszel idegbeteg. A magyar-töri annyira nem hiány, mint a reál tantárgyak, ám ezzel is el lehet helyezkedni egy jobb helyen. Én is tanár szeretnék lenni, és most leszek 11.-es. Szeptembertől jönnek a faktok. Én földrajz-matek szakon szeretnék tanulni, de lehet, hogy a matek helyett az angolt választom még nem tudom. Én is félek az érettségitől, de remélem a sok belefektetett munkának meg lesz az eredménye. Szóval fel a fejjel, sok sikert a következő évedhez, és a céljaid eléréséhez. Tényleg csak akarni kell. :)
2014. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak az a pontszámítás van, amit írtál, hanem van olyan is, hogy azt a két érettségid, amelyik kell duplázzák, plusz többletpontok. Ha pl óvodapedagógusnak jelentkezel akkor magyar plusz történelem plusz többletpontok. Pl: 80+80*2=320 Tessék, így kapásból 320 pontod van, ha nyelvvizsgád is van, az már 348, ha hátrányos helyzetű is vagy emellett, az már 388. Ilyen egyszerű. Két emelt érettségi után 100 pont jár, amellé viszont más többletpont nincs, viszont, ha 70%-ra írod mindkettőt, akkor 380 pontod van.
2014. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát,ha mazochista vagy és szeretsz Síva-üzemmódban múködni úgy,hogy a befektetett energiád kb 1/1000-e térül meg,ha megtérül,melegen ajánlom.Amúgy nem.
2016. jan. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os:Az ELTE-s,eminens kuzinom is végül egy szakközépben kötött ki és még örülhet,hogy nem valahova a babám szerszámára.Ha reálos tancinak megy valaki,akkor odamegy,ahova csak kitalálja,ha humánosnak,akkor meg verje a valagát földhöz,ha egy Ózd kaliberű helyre felveszik-abban az esetben,ha valaki nem egy ELTE-n diplomázik,pláne-.
2016. jan. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szóval

- igazából kommunikációra szeretnél menni, de arra nem tartod magad esélyesnek, és ezért akarsz tanár lenni, azaz eleve kontraszelektálod magadat,

- nehezen megy a tanulás, és nem igazán szereted.

Ennek alapján szerintem ne menj tanárnak, mert te is rosszul fogod érezni magad, és a tanítványaid is. Ez a pálya elhivatottságot kíván, nem beletörődést.

2016. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!