Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha közepes képességű vagyok,...

Ha közepes képességű vagyok, akkor mennyire nehéz elvégezni az osztatlan tanárképzést az NYME-n (Nyugat Magyarországi Egyetemen)?

Figyelt kérdés

Nos , 18/f (lassan 19) éves vagyok , most érettségiztem és az NYME-n a történelem- földrajz szakpárt néztem ki magamnak.

A kérdések amelyek megfogalmazódtak bennem az osztatlan tanárképzésről: mennyit kell tanulni ? A földrajz szakon kell matekot tanulni ? Mennyire nehezek a ZH-k , szigorlatok ?

Ha esetleg leledzenek itt olyanok akik az NYME-n osztatlan tanárképzésen tanulnak , akkor az ő válaszaikra még jobban kíváncsi vagyok.



2014. jún. 28. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Ha közepes képességű vagy, miért akarsz tanárnak menni?

Ez nem bántás, csak ezt soha nem értettem. A legjobb diákoknak kéne tanárnak menniük...

2014. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nos , ahogy én tapasztaltam , a legjobb diákok/legjobb tanulók inkább orvosnak vagy mérnöknek mennek , ezeken a pályákon sokkal nagyobb a felelősség... továbbá jobban is jövedelmeznek. Én ezekre nem mehetek , mert nem sokat konyítok a reál tárgyakhoz , viszont a humán tárgyakból mindig jó voltam , továbbá számos ismerősöm szerint "van bennem tanári véna" és hozzátenném valamennyire még tetszik is a pálya , eltudnám képzelni magam tanárként.

Ilyen egyszerű.

Esetleg tanári diplomával egy kis talpraesettséggel ellehet helyezkedni hivatalokba is... de ezt csak úgy megemlítettem.

2014. jún. 30. 13:43
 3/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul állítólag hiány van tanárokból...
2014. jún. 30. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Korrekt magyarázat, így már azt mondom, irány a tanári szakma. ;)

Bár humánosokból sajnos nemigen van hiány...:/

2014. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen , ezt én is észrevettem , viszont a környékemen (Szombathely és a környező falvak) sok általános iskola van , szerintem biztosan van üresedés valamelyik helyen (pl ha nyugdíjba megy valaki), persze szinte mindenhova protekcióval a legkönnyebb bekerülni. Egyébként a földrajz nem humán tárgy , hanem természettudományos tárgy. Na mindegy , ez már a jövő dolga:)
2014. júl. 1. 18:05
 6/8 annamari69 válasza:
69%
Légy nyugodt, tanárokból nincs hiány, legalábbis itt a környéken (Budapest környéke), ha megnézed a Közig állást, láthatod. Több diplomával is nehéz elhelyezkedni. Ha szabolcsi faluba szeretnél menni (oda is kellenek emberek), talán, bár ott meg olyan kevés a gyerek, hogy elég sok iskolát bezártak. Ott pedig azért sejtheted, kiket kellene tanítanod. Egyet értek egyébként az 1. válaszolóval, aki a jobb tanulókból válogatná a tanárokat. (Amúgy 23 éve szereztem az 1. diplomám, azóta van több is, és a 120 megszerezhető pontból 114-gyel vettek fel a BTF-re, tehát nem a hármas tanulók közül kerültem ki. Azóta is tanítok, szeretem ezt a munkát, és sosem lennék orvos, mérnök vagy közgazdász, pedig ezzel a pontszámmal az ELTE-re is simán felvettek, csak nem mentem oda.)
2014. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Erre a pályára születni kell és igenis nagy a felelősség, mondjuk ezt nyilván a 19 éveddel még nem tudod releváns módon megítélni. Én magam nyelvszakos bölcsész-tanárként végeztem, de pont azért nem tanítottam még, mert különösebben sose éreztem azt a világmegváltó érzést, hogy sámánként óhajtom az ifjú generációt tökéletesíteni. (Én még a régi, 2006 előtti 12 féléves egyetemi képzésben végeztem, ott kiegészítő szakként fakultatív módon fel lehetett venni a tanárképzést is a bölcsész főszak mellé és párhuzamosan lehetett végezni - így szereztem tanári diplomát is). Mivel tisztában vagyok vele, hogy az újabb tanárképzés célirányosan tényleg arra készít fel, ami a nevében is benne van, csak akkor ajánlom, ha tudatosan erre készülsz és minden sejted azért sikít, hogy taníthass és nevelhess. Miért felelősségteljes? Mert ha nem vagy 100%-ig elkötelezett és alázatos a szakma iránt, már az életpályamodell elején kiégett zombiként fogod végezni. Sok ész kell-e hozzá, hogy elvégezd? Nem. Ha azt vesszük figyelembe, hogy hány szakmailag-emberileg nulla orvos folytat aktív tevékenységet, akkor logikus, hogy ebbe sem szoktak azért belerokkanni a képzés során. Viszont arra felhívom a figyelmedet, hogy a a helyesírásodra és a szövegalkotásodra figyelj oda jobban, vagy ha készségszinten gondjaid vannak vele, sürgősen fejleszd, mert a tanárszerep mércéje szerint sem kielégítő és most finoman fogalmaztam.
2014. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is a BDPK jelentkeztem :) földrajztanár és környezettan tanári szakpárra :) nekem a tanárom aki Szombathelyen végzett azt mondta ha akarom és tanulok rendesen akkor nem lesz baj :) meg hogy az elején lesz olyan ami nem fog sikerülni de addig kell próbálni amíg nem sikerül :)

L/19

2014. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!