Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dráma tagozatos alkalmassági...

Dráma tagozatos alkalmassági vizsgákról beszámoló? HELP (részletek lent)

Figyelt kérdés
Szeretném beküldeni a felvételimet egy dráma tagozatos középsuliba, de nem tudom hogy mi történik az alkalmassági vizsgán... Kik nézik a produkciómat? ( a tanárok? vagy mások is lesznek ott ? ) mert azt tudom, hogy mahd értesítenek, hogy mikor kell elmenni a vizsgára. És mit kell előadni? Hány perces tánc kell? Vagy hogy bonyolódik te ez az egész?
2010. jan. 5. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a vörösmartyban voltam, igaz már 3 éve, úgyhogy nem emlékszem mindenre. volt olyan, hogy párba raktak minket, húztunk egy szituációt és azt el kellett játszani (nekünk asszem bolti rablás volt), aztán meg kellett tanulni kb 5 perc alatt egy rövid halandzsa szöveget, és ott is kaptál 1 szituációt, és azt kellett eljátszani (egyedül) úgy, h csak a halandzsa szöveget mondhattad. aztán kellett énekelni, amit akartam, meg volt tánc, az asszem úgy volt, h betanították ott csoportosan, és azt kellett csoportosan táncolni. végig bent voltunk kb 20-an, meg 1-2 tanár, ha jól emlékszem. (és attól ne félj, hogy a páros résznél rossz párt kapsz, és az lehúz, mert nálunk akivel voltam fiút nem vették fel, engem felvettek volna, szóval tudnak különbséget tenni.)
2010. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm =)
2010. jan. 5. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a miskolci Zrínyibe jártam,ott 3 tanár volt a zsűri.Egy műdalt meg egy népdalt kellett énekelni+megtanulni 5 verset,vagy prózai szöveget,amit beadtunk papíron,és eldöntötték,hogy melyiket mondjam.Aztán kaptunk tárgyakat és ki kellett találni valami szit.játékot.Mondjuk,ennek 5 éve,felvettek,de már bánom,hogy odamentem:(
2010. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
miért bánod?
2010. jan. 7. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:

én voltam alkalmaságin vers,ének, szituációs játék.

neked hogy sikerült?:)

2010. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én a Vörösmartyban voltam drámaalkalmasságin. Nagyon jó volt:) 3 órás volt 3 állomással. Az első nekem az volt , hogy az igazgatóval egy tanárral és egy színésszel kellett beszélgetni, aztán verset mondani úgy hoyg köhögtek közben a többiek és arra kellett nézni aki köhög:D A 2. állomásnál verset kellett megtanulni 3 perc alatt +szituációk.Nekem és a páromnak azt kellett játszanunk hogy ő az orvos és közli, hogy halálos beteg vagyok és fordítva. A 3. állomás az ének-mozgás volt. Meg kellett tanulnunk egy mozgás etüdöt aztán énekelni és mondtak valamilyen feladatot a dallal.


Tudom, későn írok választ de hátha valakinek segítettem ezzel, aki jövőre akar felvételizni:D

2010. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!