Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok mondani olyan gimnázium...

Tudtok mondani olyan gimnáziumot ahol erős a kémia a biosz és a fizika szak?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik városban..? A többi kérdezőnek talán segíthet ez a kis infó.
2014. júl. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyál mellett de mindenképp Budapesten! :)
2014. júl. 1. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Apáczai, Fazekas. Persze sok sikert a bekerüléshez. :) Mármint tényleg sok sikert. Nem lehetetlen az, próbáld meg.
2014. júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 C2H5OH ***** válasza:

Bár nem kapcsolódik a kérdéshez, de igazából ha a kezdő lendületet valami megadja a tárgy megszeretéséhez (egy olyan tanár, akire fel tudsz nézni szakmailag, vagy nemes egyszerűséggel egy ismerős) az órák inkább csak olyan 10-15%-ot tudnak adni hozzád, a munka legnagyobb része csak és kizárólag rajtad áll.


Ha akár csak félig komolyan nekiállsz külön foglalkozni a tárgyakkal, és rendszeresen, akár napi-kétnapi szinten tanulod őket (1-2 órában, gimi elejétől kezdve) szerintem a saját felkészülés egy jó emeltre messze nem lehetetlen. Egy nagyon biztos tárgyi tudásod lesz így, hiszen nem hónapokkal az érettségi előtt kezdesz el teperni és felfogni magát a tárgyat egészként, hanem a rendszeres munkával alakítod ki a egyre növekvő természettudományos tudásodat.


Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de én is úgy tanulok most ott ahol (ösztöndíjasként), hogy kifejezetten nem egy nagy presztizzsel rendelkező gimnáziumból jöttem és kimondottan nem túl tehetséges tanárok kezei közül kerültem ki. Ha nem sikerül egy "elit" vagy neves gimnáziumba kerülnöd, még mindig megvan minden lehetőséged arra, hogy bekerülj egy jó egyetemre.


A bentmaradás már persze egy teljesen másik műfaj... de ezen ráérsz majd akkor aggódni. :)

2014. júl. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pl Eötvös gimnázium
2014. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahol van ilyen tagozat

Pl. Baár-Madas Gimi

2017. ápr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!