Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakképzésről alapszak?

Szakképzésről alapszak?

Figyelt kérdés
Ha felsőoktatási szakképzésre járok, államira, de a következő évben meglesz az elegendő pontom alapszakra átmhetek anélkül, hogy az elvégzett 2 félévemért fizetni kelljen? Ugyanarra a szakra szeretnék menni, csak alapszakosként. Vagy mindenenképpen el kell végeznem a 2. évet is?

2014. júl. 5. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jövőre új felvételi kérelme adsz be és eléred a vágyott alapszak ponthatárárt akkor leszel alapszakos, "átmenni" nem lehet. Az FSZ képzésen elhasznált 2 félévet nem kell kifizetned, csak a ledolgozási idő hosszabbodik a 2 félév tanulmány idejével.
2014. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A foksz első 3 szemesztere ugyanaz, mint az alapszaké, szóval akkor lényegében az alapszakot a 2. évben kezdeném, mert a krediteket beszámítják, vagy nem?

Amúgy az átmenést úgy értettem, hogy újra felvételizek, azt hiszem ezt nem teljesen jól írtam :)

Csak úgy olvastam, ha elkezdek valamit államin azt be is kell fejeznem, különben vagy a teljes összeget vagy talán a felét vissza kell fizetnem, de mivel ugyanaz a szak így nem voltam benne biztos. Köszönöm a választ! Szóval akkor az megoldalhtó, hogy az első 2 szemesztert államin csinálom fokszon és utána jelenkezek alapszakra, fizetés nélkül?

Csak májusban újra kell érettségiznem matekból, mert sajnos csak pár ponttal fogok lecsúszni a megszabott államis ponthatárok miatt :/

2014. júl. 5. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!