Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha néderlandisztikára szeretné...

Ha néderlandisztikára szeretnék menni, akkor tudnom kell előtte hollandul vagy majd ott megtanítanak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy királylánynak tűnhetek, ha azt hiszem, hogy ott majd megtanítanak, de mégis bizonytalan vagyok, mivel egy középiskolában aligha gyakran tanított nyelvről beszélünk.


Ha nem is kötelező, akkor érdemes kicsit előredolgozni? Megéri vagy követhető tempóban tanítanak? (A követhető alatt azt értem, hogy most is heti 7 órában tanulom elég magas szinten a spanyolt és ez így elég könnyű nekem és hozzá kell tennem, hogy emellett nyilván más tantárgyaim is vannak.)



2014. júl. 8. 23:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
néderlandisztika!!:D És mi lesz akkor belőled?
2014. júl. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
krumplisütő a mekiben
2014. júl. 9. 00:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Sose jártam néderlandisztikára, egyik odajáró ismerősöm mondta (hacsak az emlékeim nem csalnak), hogy ott megtanítanak és állítólag holland kapcsolatokkal rendelkező cégek keresnek is ott végzetteket. Feltételezem, hogy nem egy könnyű szak (a nyelv miatt) és nem hiszem, hogy olyan sokan végeznének ott, hogy ilyen diplomásokkal legyen tele a munkaerőpiac.
2014. júl. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xyzs88 válasza:
Engem egy volt néderlandisztikás tanít hollandul,úgy van ahogy az előttem kommentelő írja jó szak ha újra kezdhetném arra mennék!
2014. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem kell tudnod, ilyen alapozóra kell járnod legalább egy évig s azután lealapvizsgázni.
2014. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A jelentkezéshez angolból v. németből kell hozzá emelt szintű érettségi vizsga, ez kb. olyan mint a portugál nyelv, a nyelvtudást alapozón kell megalapozni
2014. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A barátom most volt ott első éves. Ő nulla holland tudással ment és ott tanulta meg
2014. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Most tényleg hatalmas kő esett le a szívemről. Ez azt jelenti, hogy nem vagyok lemaradva - mint ahogy általában szoktam - és jó esélyeim vannak.

Igazából voltam kint Hollandiában egy hétig és családoknál laktunk. Elég sokat hallottam a nyelvet és volt, amit megértettem az angol segítségével, nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne.

Eredetileg úgyis anglisztikára készültem, de tudatosult bennem, hogy tényleg mindenki ezzel foglalkozik és nem éri meg ezt tanulni, mert nem fogok tudni elhelyezkedni.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D Tényleg nagyon sokat segítettetek!

2014. júl. 9. 22:51
 9/14 anonim válasza:
Szabad kérdezni hogy melyik egyetemre mész? Mert én is néderlandisztikára jelentkeztem :)
2014. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam sincs - mivelhogy ez egy nagyon friss ötlet és ennyire még nem néztem utána -, hogy hol lehet ilyet tanulni az ELTE-n és Károlin kívül, de ha már így témánál vagyunk, akkor szívesen venném, ha valaki felhomályosítana.
2014. júl. 14. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!