Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Zeneíró szeretnék lenni,...

Zeneíró szeretnék lenni, hogyan/hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Hellosztok,a zenéket én nem csak hallgatom,hanem értem a szövegeket is,és pl: Barbee,vagy Radicsgigi-nek olyan jó szövege van a dalaiknak(Mintha én irtam volna),ezzel szeretnék foglalkozni a nagybetűs életben.:) hol kezdjem?:) Előre is köszönöm,Fiú vagyok,érzékeny/romantikus alkat/alak (Van barátnőm,Én 14/Betti 18)

2014. júl. 9. 01:12
 1/4 A kérdező kommentje:
:)
2014. júl. 9. 21:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítólag Mozarthoz egyszer odament egy fiatal úriember, és a következő párbeszéd játszódott le kettejük között:

- Mester, tanítson meg engem komponálni!

- Ugyanmár, fiatal maga még az ilyesmihez, ne foglalkozzon vele!

- Fiatal? De hát a mester már kisgyermek korában komponált!

- Az más. Én nem is kértem senkitől tanácsot.

2016. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha zeneszöveg-írással szeretnél foglalkozni,ne a Barbee meg a Radics Gigi legyen a kiindulási pont. Hanem mondjuk az LGT meg Demjén. Na az már valami. Amíg a sorozatgyártott popslágereket hallgatod,soha nem fogod megtudni,milyen a jó zene. De ha tudsz angolul,nézd meg mondjuk Jaggeréknek (Rolling Stones) néhány dalát.
2016. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A zeneírás mit jelent?


Én ezekről tudok: Zeneszerző: Nem nehéz kitalálni, zenét alkot, komponál.


Dalszövegíró: a zene szövegét írja, ha van neki.


Először talán hangszeren kéne megtanulni játszani, mondjuk zongora. Tanulni zeneelméletet. Igen, tanulni és érteni, mert egy zene nem pusztán hangok sorozata, hanem rendszerbe foglalt hangok sorozata (a hangok tudatosan elrendezett folyamata). Vagyis vannak szabályok, és ha ezeket az ember nem tudja, a végeredmény egy hallgathatatlan romhalaz lesz. A mai popzene is ilyen egyébként, igaz legalább részben ért hozzá a szerzője.


Dalszövegíráshoz irodalom ismeret nem árt, és a zenéhez sem árt érteni, mint ahogyan fent kifejtettem.

2017. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!