Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanárira jelentkezők...

Osztatlan tanárira jelentkezők! Ti kaptatok igazolást az alkalmassági vizsgátok eredményéről?

Figyelt kérdés

Nekem csak szóban mondták meg ott helyben, hogy megfeleltem, nem gondoltam, hogy erről kellene valami papírt adniuk. Ti kaptatok? Csak mert a felvin olvastam, hogy alkalmassági vizsgáról szóló igazolást is fel kell tölteni, de nekem a helyet sem adja ki, ahova kellene, ezért reménykedem, hogy ez a kitétel nem a tanári alkalmasságira szól.


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2014. júl. 9. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem adnak tudtommal, és ezt egymás között rendezik le a felvivel, szóval papír nélkül jelzik egymás között, ha gond van.

2014. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez most kicsit megnyugtatott! :)
2014. júl. 9. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:
én sem kaptam, szóban mondták meg, hogy kiválóan megfeleltem.
2014. júl. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És egyébként mik voltak nektek?

Milyen volt az alkalmassági?


Én bementem 3 ember ült velem szemben, bemutatkoztam, és kérdezték, hogy milyen egy jó tanár, válaszoltam, hogy ez megválaszolhatatlan, mivel vélhetően olyan, mint a jó kocsi, a jó túrós galuska, a jó nő, a jó férfi stb stb szóval mindenkinek más, és különböző élethelyzetekben is más..... mosolyogtak, jött egy szitu- egy diáknál kést találtak mit csinálok- kiküldtek, behívtak, mondták, hogy okés megfeleltem... de ez az egész mintha a pénzről szólt volna.... semmit nem tudtunk meg arról, hogy milyen tanár leszek.

2014. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Picit nevetséges
2014. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg megnyugodtam, köszönöm!


Számomra inkább kellemetlen élmény volt sajnos, kiforgatták a szavaimat, direkt negatívvá változtatták a kijelentéseimet, szóval nem egy jó emlék él róla a fejemben. Amikor mondták, hogy megfeleltem, hozzátették, hogy "de sokat kell még tanulnom", én meg "tudom, azért megyek egyetemre"...


Hát, szívesen elfelejteném, de az a lényeg, hogy megvan! :)

2014. júl. 9. 18:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan esetleg elmeséled, hogy mi történt itt vagy priviben?
2014. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a Károlin voltam és nem kellett fizetni.

Előre megyadtak kb. 20 irodalmi művet, amelybőll egyet el kellett olvasni és elemezni kellett. Ezen kívül szituációt kellett megoldani. kedvesek voltak, de komolyan kérdeztek, azt mondták, hogy kiválüan megfeleltem. Előzőleg be kellett nyújtani motivációs levelet.

2014. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, így utólag is :)


#7, Igazából tényleg az volt a lényeg, hogy igyekeztek mindig megcáfolni. Írok egy konkrét példát: szóba kerültek a tanulmányutak, és hogy miért jó az a tanárnak, ha elviszi kirándulni a gyerekeket. Én beszéltem ismeretterjesztésről, hogy sokkal érdekesebb/érdekfeszítőbb módon lehet így tanítani, megmutatni és nem csak fényképen helyeket, stb., és mivel pont egy külföldi útról volt szó, hozzá tettem, hogy szerintem azért a tanár számára is jó, hogy eljuttathatta ilyen helyre a diákjait, ahová lehet, hogy a kevésbé tehetősek sajnos egyedül/családdal nem jutnának el. Erre egyből az volt az egyikük reakciója, hogy "Szóval azért jó a tanárnak, mert így nyer egy ingyen utat valahová?", mintha ezt én kihangsúlyoztam volna, pedig egy szóval sem említettem. Körülbelül ebből állt az egész beszélgetés, végig rosszindulatúak voltak, de megkockáztatom, hogy első benyomásra nagyon unszimpatikus voltam nekik, és ezt nem is akarták megváltoztatni. Igazából nem tudom, hogy ez utóbbi motiválta-e őket, vagy csak egy sima pszichológiai teszt volt, hogy mennyire tudnak kiborítani, mint a későbbi vásott kölykök, de nekem nem lett jó élmény az alkalmassági.


Mindegy, azért éltem már át rosszabbat is, csak én egy rendes beszélgetésre és nem vádolgatásra számítottam :) Mások mondjuk jobb élményekkel jöttek ki más termekből, szóval lehet, hogy tényleg csak én voltam kevésbé szimpatikus. A lényeg, hogy megvan :)

2014. júl. 18. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!