Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés
Son nevű felhasználó kérdése:

Egyetemi fizikai előadások, órarend hogy néz ki?

Gimnazista vagyok és elméleti fizikaval szeretnék foglalkozni. Érdekelne, hogy például mesélnek is az előadók ( pl. BME) érdekességet, vagy csak elmondják a kötelezőt? Valamint hogy hogy történik a szakosodás ( pl kozmológia, stb) és milyen órák vannak? Köszönöm

Keress kérdéseket hasonló témákban: előadás, BME, elméleti fizika

2014. júl. 14. 01:04  Privát üzenet  

A válaszok
Menj fel bme videotoriumára. Ott fent vannak rendes, felvett előadások. Mikor jelentkeztem anno, megnéztem azokat. Nekem túl rideg volt az egész, szóval el is jöttem. De téged ez ne témisszen. Az én szakom tömegcikk volt. A fizika már egészen más.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2014. júl. 14. 02:06 Privát üzenet

Ha kozmológiával karsz foglalkozni, akkor menj az ELTE-re. BME-n Bsc képzésen alkalmazott és kutató szakirány van, Msc-n orvosi-, nukleáris-, alkalmazott- és kutatófizikus.

Hogy melyiken ki mit tanul, azt lásd a mintatantervben. ( [link] ). (A Bsc mintatantervről tudni kell, hogy az idén felvételizőknek új van, az újat nézd meg.) Bsc-n a szakosodás úgy működik, hogy a 3. félév végén kiválasztod, melyikre akarsz menni. Később még átjárható a rendszer, főleg elméleti -> alkalmazott irányban. [Legalábbis eddig így volt, meg a szakosodásnak is voltak kritériumai, az új mintatantervben ilyet nem látok.] Msc-n meg eleve arra a szakirányra (hivatalosan: specializáció) jelentkezel, amin végezni akarsz.

Kozmológiát lehet űzni végülis akár kutatófizikus végzettséggel is, de a képzés nem arra fog felkészíteni (hanem inkább szilárdtest- és kvantumfizikára és

ez lényegében maga az "elméleti fizika", kiegészítve még mechanikával és statisztikus fizikával.)

Hogy ki mennyire mesél, az változó. Általánosságban azt mondanám, hogy nem mesélnek sem túl sokat, sem túl keveset. [Na ezzel most ki vagy segítve, mi? :)]

ELTE-ről nem tudok nyilatkozni, de ott van csillagász szakirány. [Ha a kozmológia érdekel]

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2014. júl. 14. 03:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, BME és ELTE érdekel valóban, csak nem találtam normalis oldal ahol fel van írva rendesen hogy csak ez meg az a választási opció van. A kozmológia csak példa volt, ezt még nem tudom hova mennék tovább, a biztos hogy elméleti és nem alkalmazott. Ezek szerint te úgy tudod #2 hogy BME-en nincs elméleti? Bátyám ilyen főiskolai gyűjteményében ( bár ha jolt tudom 2012-es) van elméleti is.

# 3/9Időpont 2014. júl. 15. 00:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pedig neztem a TTK.bme.hu-t úgy látszik nem figyeltem, köszönöm :)

# 4/9Időpont 2014. júl. 15. 00:59 Privát üzenet
BME-n mint mondam, van "kutatófizikus", az eléggé elméleti.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2014. júl. 15. 01:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

[link]

itt olvasgatom a dolgokat, olyan jól hangzik minden, nagyon tetszik az egyetem. ELTE-nek is jobban utána nézek, de javítsatok ki ha rosszul tudom, de a BME komolyabb iskola, vagy talán ha ELTE-n jobb is a TTK kar BME sokkal több lehetőséget tartogat (fejletten labor, Eszközök, az atomreaktor!!, kapcsolatok).

# 6/9Időpont 2014. júl. 15. 01:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, láttam én is ha egészen odáig megyek, hogy ledoltoralok belőle, úgy tűnik ezt kerestem

# 7/9Időpont 2014. júl. 15. 01:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

ledoktorálok*

# 8/9Időpont 2014. júl. 15. 01:23 Privát üzenet
Az elméleti fizika képzés természetesen az ELTE-n hagyományosan jobb. A BME-n alkalmazás orientáltan tanítják a fizikát. Ha elméleti kutatásokat akarsz majd végezni, akkor ahhoz az ELTE-n kapsz jobb és alaposabb oktatást.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2014. júl. 15. 11:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hány órájuk van az amerikai diákoknak?
Manapság nagyon érdekel a "többi univerzum". Hol tudnék utána nézni? Pl előadások, vagy valami kutatóintézetbe foglalkoznak ilyennel?
Youtube-n érdekes egyetemi előadások?
Milyen közösségi, egyetemi élet zajlik PPKE mol bio karán? Hol lehet az előadások közti, utáni időt eltölteni? Vannak-e szakkollégiumok?
Hol találhatnék részletes értekezést/előadások anyagát/könyvet a vitáról, érvelésről és a logika ezen vonatkozásairól?
Szegedi (SZTE-ÁJK) levelező jogász szakon mikor vannak az előadások, milyen gyakran kell bejárni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!