Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi fizikai előadások,...

Son kérdése:

Egyetemi fizikai előadások, órarend hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok és elméleti fizikaval szeretnék foglalkozni. Érdekelne, hogy például mesélnek is az előadók ( pl. BME) érdekességet, vagy csak elmondják a kötelezőt? Valamint hogy hogy történik a szakosodás ( pl kozmológia, stb) és milyen órák vannak? Köszönöm

2014. júl. 14. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj fel bme videotoriumára. Ott fent vannak rendes, felvett előadások. Mikor jelentkeztem anno, megnéztem azokat. Nekem túl rideg volt az egész, szóval el is jöttem. De téged ez ne témisszen. Az én szakom tömegcikk volt. A fizika már egészen más.
2014. júl. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha kozmológiával karsz foglalkozni, akkor menj az ELTE-re. BME-n Bsc képzésen alkalmazott és kutató szakirány van, Msc-n orvosi-, nukleáris-, alkalmazott- és kutatófizikus.

Hogy melyiken ki mit tanul, azt lásd a mintatantervben. ( [link] ). (A Bsc mintatantervről tudni kell, hogy az idén felvételizőknek új van, az újat nézd meg.) Bsc-n a szakosodás úgy működik, hogy a 3. félév végén kiválasztod, melyikre akarsz menni. Később még átjárható a rendszer, főleg elméleti -> alkalmazott irányban. [Legalábbis eddig így volt, meg a szakosodásnak is voltak kritériumai, az új mintatantervben ilyet nem látok.] Msc-n meg eleve arra a szakirányra (hivatalosan: specializáció) jelentkezel, amin végezni akarsz.

Kozmológiát lehet űzni végülis akár kutatófizikus végzettséggel is, de a képzés nem arra fog felkészíteni (hanem inkább szilárdtest- és kvantumfizikára és

ez lényegében maga az "elméleti fizika", kiegészítve még mechanikával és statisztikus fizikával.)


Hogy ki mennyire mesél, az változó. Általánosságban azt mondanám, hogy nem mesélnek sem túl sokat, sem túl keveset. [Na ezzel most ki vagy segítve, mi? :)]


ELTE-ről nem tudok nyilatkozni, de ott van csillagász szakirány. [Ha a kozmológia érdekel]

2014. júl. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, BME és ELTE érdekel valóban, csak nem találtam normalis oldal ahol fel van írva rendesen hogy csak ez meg az a választási opció van. A kozmológia csak példa volt, ezt még nem tudom hova mennék tovább, a biztos hogy elméleti és nem alkalmazott. Ezek szerint te úgy tudod #2 hogy BME-en nincs elméleti? Bátyám ilyen főiskolai gyűjteményében ( bár ha jolt tudom 2012-es) van elméleti is.
2014. júl. 15. 00:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig neztem a TTK.bme.hu-t úgy látszik nem figyeltem, köszönöm :)
2014. júl. 15. 00:59
 5/9 anonim ***** válasza:
BME-n mint mondam, van "kutatófizikus", az eléggé elméleti.
2014. júl. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

itt olvasgatom a dolgokat, olyan jól hangzik minden, nagyon tetszik az egyetem. ELTE-nek is jobban utána nézek, de javítsatok ki ha rosszul tudom, de a BME komolyabb iskola, vagy talán ha ELTE-n jobb is a TTK kar BME sokkal több lehetőséget tartogat (fejletten labor, Eszközök, az atomreaktor!!, kapcsolatok).

2014. júl. 15. 01:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, láttam én is ha egészen odáig megyek, hogy ledoltoralok belőle, úgy tűnik ezt kerestem
2014. júl. 15. 01:22
 8/9 A kérdező kommentje:
ledoktorálok*
2014. júl. 15. 01:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Az elméleti fizika képzés természetesen az ELTE-n hagyományosan jobb. A BME-n alkalmazás orientáltan tanítják a fizikát. Ha elméleti kutatásokat akarsz majd végezni, akkor ahhoz az ELTE-n kapsz jobb és alaposabb oktatást.
2014. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!